STRONA GŁÓWNA  |  KONCEPCJA PRZEDSZKOLA  |  AKTUALNOŚCI  |  NABÓR  |  PRIORYTETY I ZADANIA  |  GRUPY WIEKOWE   


BAZA  |  CZAS PRACY  |  PROGRAMY   |  ZAJĘCIA DODATKOWE  |  STATUT  | RODOKONTAKT


 

AKTUALNOŚCI


CZAS NA ZMIANY!


Po ponad 11 latach istnienia strony naszej szkoły w znanej Wam postaci, nadszedł czas, by ją zmienić. Do tej pory Szkoła Podstawowa Nr 6 oraz Przedszkole Miejskie Nr 4 miały oddzielne strony internetowe. Teraz, w jednym miejscu, znajdziecie informacje dotyczące Szkoły i Przedszkola. Zmieniamy układ treści, grafikę oraz adres strony Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie.

Zapraszamy na www.mzs6krosno.pl


Total Physical Response

Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma bardzo duże znaczenie, ponieważ rozwija w dziecku naturalne predyspozycje językowe i ułatwia naukę w późniejszych etapach kształcenia. Rolą nauczyciela jest stymulowanie procesów poznawczych dzieci i rozbudzanie w nich ciekawości oraz przygotowanie lekcji w taki sposób, by mali uczniowie chętnie brali w niej udział i nie zdążyli się zmęczyć. Stosujemy różne metody, aby zapewnić skuteczność zajęć. Szczególnie lubianą przez dzieci jest Total Physical Response (reagowanie całym ciałem) to nauczanie języka obcego przez ruch, a dokładnie włączanie całego ciała w proces przyswajania nowego słownictwa oraz struktur językowych. Metoda nie operuje podręcznikiem, nie ma też opublikowanego kursu, który w całości można by przeprowadzić metodą TPR. Wiele zadań można przekształcić, wprowadzając elementy reagowania całym ciałem. TPR wykorzystuje tryb rozkazujący, a wydawane przez nauczyciela komendy są prostym sposobem, by sprawić, że uczniowie wykonują ruch całym ciałem. Często spotkamy też prośby o pokazanie jakiejś czynności lub wyrażenie całym ciałem jakiegoś zjawiska czy postaci (np. wykonującej określony zawód) lub zwierzęcia. Mamy tu do czynienia z naśladownictwem, bowiem w życiu codziennym bardzo często, czasem nawet nieświadomie, używamy swoich predyspozycji naśladowniczych. Ponad to, często używamy technologii informacyjno- komunikacyjnych, wykonujemy projekty plastyczne i wiele, wiele innych.
Magdalena Wojtowicz- Rogosz, Urszula Dzik
 

[Obejrzyj fotografie]


KONKURS RECYTATORSKI '"CUDOWNI RODZICE"

REGULAMIN I ZAŁĄCZNIKI


Zajęcia sensoryczne marki Sensoplastyka®

Dzisiaj w przedszkolu dzieci uczestniczyły w zajęciach sensorycznych marki Sensoplastyka®. Wpływają one na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wspomagamy połączenia nerwowe w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle dziecka. Przedszkolaki wspaniale się bawiły, doświadczały, dyskutowały, podejmowały decyzje i wypracowywały kompromisy. Dzieci na co dzień doświadczają wystarczająco dużo sytuacji, w których brakuje im poczucia sprawstwa i wpływu na własną rzeczywistość. Zajęcia Sensoplastyka® są dla nich przestrzenią na doświadczanie siebie samych w zabawie opartej na motywowanym wewnętrznie procesie twórczym.

[Obejrzyj fotografie]


 

Witaj Wiosno!!!

„Na promyku słońca, Tuż po pierwszej burzy
Przyszła do Nas Wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
Witały ją także wszystkie przedszkolaki.”
 


Wszystkie dzieci z naszego przedszkola niecierpliwie odliczały dni do końca zimy. Każda grupa ubrana w wiosenne kolory razem ze swoimi Paniami wyszła przed przedszkole by powitać ukochaną PANIĄ WIOSNĘ.
Przedszkolaki odprowadziły Marzannę – Zimową Pannę - na plac zabaw. Wesołymi okrzykami i wiosenną piosenką pożegnały zimę i przywitały długo oczekiwaną Wiosnę. Pani Wiosna oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie.
Wszystkie przedszkolaki razem z Panią Wiosną przemaszerowały barwnym pochodem wokół terenu przedszkola, trzymając w rękach wiosenne symbole. W ten sposób dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku. Na koniec wróciły do przedszkola w dobrych humorach wesoło śpiewając:


„Przyszła do nas Wiosna, wiosenka.
Zapukała cicho w okienka.
Przyszła o poranku, w sasankowym wianku,
Oj dana, oj dana….”

[Obejrzyj fotografie]


Ciastolina


Jedna z najbardziej ulubionych zabaw sensorycznych Naszych przedszkolaków to ciastolina. Ugniatanie, ściskanie, rozciąganie, uklepywanie, wciskanie, krojenie, lepienie- jedna masa dostarcza nam ogrom zabawy. Podczas takich aktywności mocno stymulujemy dotyk oraz zmysł czucia głębokiego, co obniża poziom stresu i pomaga w wyciszeniu oraz samoregulacji. Na prośbę dzieci umieszczamy przepis na domową ciastolinę:
2 szklanki mąki
1 szklankę soli
2 szklanki wody
2 łyżki oleju
1 łyżeczka soku z cytryny lub kwasku cytrynowego
Podane składniki mieszamy. Powinno wyjść ciasto podobne do naleśnikowego. Umieszczamy je w garnuszku i podgrzewamy na małym ogniu, cały czas mieszając, aby nie przywarło do dna. Gdy masa zacznie odchodzić od ścian garnka i formować się w zbitą kulę to znak, że ciastolina gotowa. W zamkniętym pojemniku można ją przechowywać 2 tygodnie.


 

[Obejrzyj fotografie]


Warsztaty chemiczne


Co miesiąc w Naszym przedszkolu odbywają się warsztaty chemiczne. Dzieci w tym roku szkolnym już malowały na mleku, tworzyły lampę lawę, robiły samopompujący się balon, malowały na śniegu, na lodzie i tworzyły tęczę na talerzu. Tyle się dzieje, mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. Nasze przedszkolaki wprost uwielbiają te zajęcia, od smerfów do tygrysków. Zawsze chętnie uczestniczą, pomimo odstraszającego zapachu octu. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.

 

 

[Obejrzyj fotografie]
 Walentynkowy konkurs recytatorski w języku angielskim został rozstrzygnięty!
 

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie oraz wszystkim Paniom za ich znakomite przygotowanie. Decyzja była trudna, po wielu dyskusjach komisja wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Lila Ivashkiv z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Krośnie. Druga nagroda powędrowała do Alana Słowika również z Przedszkola Nr 5. Natomiast trzecie miejsce należało się Hani Mikołajczyk z Przedszkola Nr 1. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!
 


„Dzień dinozaura”


26 lutego 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się „DZIEŃ DINOZAURA”.
Tego dnia przedszkolne sale wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok.
W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania i wiersze.
Dzieci świetnie bawiły się, brały udział w warsztatach paleontologicznych, wykopaliskach szczątków dinozaurów ( zrobionych z masy solnej  i zakopanych w kaszy mannej), poznały zawód i obowiązki archeologa, kolorowały ulubione dinozaury. Największą radość u dzieci wzbudziło jednak odnalezienie prawdziwych prehistorycznych kości dinozaura oraz próba złożenia ich w cały szkielet. Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej;) .
 

 

 

[Obejrzyj fotografie]
 


Drodzy Rodzice!


Rozpoczyna się nabór do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Od 17 lutego 2021r (środa) rozpoczyna się rekrutacja. Wypełniony i wydrukowany wniosek wraz z wszystkimi załącznikami należy złożyć w przedszkolu do 25 lutego 2021r. (czwartek) do godziny 15:00.
Wniosek dostępny będzie na stronie: https://nabor.pcss.pl/krosno/przedszkole
Nasze przedszkole :
*poprzez zabawę, naukę, uczestnictwo w ciekawych zajęciach wspomaga wszechstronny rozwój aktywności dzieci,
*rzetelnie przygotowuje dzieci do nauki w szkole.
Dysponujemy:
* 5 dużymi, jasnymi, bardzo dobrze wyposażonymi salami do zabawy i nauki. Przy każdej sali znajduje się łazienka dostępna wyłącznie dla danej grupy,
*dużym ogrodem z placem zabaw ,
* salą do zajęć indywidualnych,
* dużą bazą pomocy dydaktycznych,
Zajęcia:
*oferta zajęć dodatkowych stwarza dzieciom możliwość rozwijania talentów i zainteresowań
*prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, plastyczne, taneczne, muzyczne, sportowe, czytelnicze, logopedyczne i rytmikę w każdej grupie,
* prowadzimy zajęcia przy pomocy tablicy interaktywnej,
*dzieci wymagające indywidualnego wsparcia objęte są pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
W naszym przedszkolu przygotowywane są pyszne i zdrowe posiłki, które dzieci uwielbiają.
 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

zobacz prezentację


Walentynkowy konkurs recytatorski w języku angielskim

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkola oraz oddziały przedszkolne przy szkołach w Krośnie do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim w języku angielskim. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci 5 i 6 letnich. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 lutego 2021 roku. Proszę zapoznać sie z regulaminem.

 

Regulamin walentynkowego konkursu recytatorskiego w języku angielskim

 


 

Dzień MarchewkiDnia 03.02.2021 roku w naszym Przedszkolu świętowaliśmy "DZIEŃ MARCHEWKI".
Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. W ten sposób już od najmłodszych lat wdrażamy nasze dzieci do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw.
Przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył i wdrażał do prozdrowotnych nawyków.
Grupy dzieci: „Misie” , „Krasnale” i „Tygrysy” razem ze swoimi Paniami piekły zdrowe, pyszne marchewkowe ciasto.
Przedszkolaki po dokładnym umyciu rąk przystąpiły do odmierzania i mieszania składników.
Kiedy masa była już gotowa dzieci przelały ją do formy, Pani Jola zaniosła ją do kuchni, aby tam spędziła trochę czasu w piekarniku i zmieniła się w pyszne, zdrowe i pulchne ciasto.
Po upieczeniu i wystudzeniu dzieci ze smakiem zjadły własnoręcznie wykonane ciasto:)
 

[Obejrzyj fotografie]
 


Kocham Babcię i Dziadka


''Lubię gdy na kolana mnie sadzacie
i na każdą psotę się zgadzacie
Lubię, gdy uśmiechacie się do mnie,
po prostu kocham Was ogromnie!”.
Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie – to nasze KOCHANE BABCIE i DZIADKOWIE.
Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka odbywały się w naszym przedszkolu w tym roku 21 stycznia. Mimo, że nie mogliśmy zaprosić ukochanych dziadków, wszystkie dzieci przedszkola przygotowały dla nich specjalny program artystyczny; recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.
Każde dziecko dostało podpisaną nagraną płytę, którą przekazało w Prezencie ukochanym Dziadkom.W ten sposób dzieci chciały jak najlepiej wyrazić swoja miłość i szacunek, podziękować im za cierpliwość, opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają da swoich wnuków.
 

[Obejrzyj fotografie]

 


W karnawale same bale

Z Nowym Rokiem szedł karnawał, Jest biedronka z muchomorkiem
Przebieraniem się zabawiał. Przyszli także Bolek z Lolkiem
W instrumenty przebrał drzewa, Sznur korali ma cyganka
Wiatr w gałęziach pieśni śpiewał. W stroju z frędzli jest Indianka

Przebrał dzieci, spójrzcie sami I balony lecą w górę
Są Indianie z piratami ktoś czerwony ma kapturek
I serpentyn widać zwoje, Jak karnawał dzieci tańczą
Są krasnale, są kowboje. Gra muzyka przebierańcom.

08.01.2021 roku w naszym przedszkolu odbył się

 

Bal KarnawałowyOd samego rana w naszym przedszkolu pojawiły się kolorowe stroje.Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek i gier komputerowych. Spotkać można było spidermanów, batmanów, wróżki, księżniczki, piraci, strażacy, policjanci....nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich.

Na sali podczas tańców robiło się kolorowo i bardzo radośnie. Uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.
Po krótkiej przerwie muzyka porywała wszystkich do tańca w rytmach disco, samby, rumby,


Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych strojów balowych
 

[Obejrzyj fotografie]
 


 

„ CO TO JEST MAŁY WOLONTARIAT?”


To program, który angażuje dzieci w różne działania na rzecz środowiska lokalnego, osób i zwierząt potrzebujących. Idea Małego Wolontariatu opiera siętakże na uświadamianiu młodym wolontariuszom ,czym jest pomoc, uwrażliwianiu ich na potrzeby innych, a także na walce z obojętnością wobec otaczających nas ludzi i problemów.
 

CELE WOLONTARIATU:


- rozwijanie wśród dzieci wrażliwości na otoczenie,
- pomoc rówieśnikom,
- wspieranie inicjatyw wolontariackich,
- budowanie poczucia odpowiedzialności,
- rozwój zainteresowań i zdolności,
- wspieranie wolontariuszy,
- promocja wolontariatu.

 


 

NASZE DZIAŁANIA:


Przedszkolaki zaangażowały się w zbiórkę karmy dla psów i kotów, którą później Panie przekazały do Kociarni oraz do schroniska, przytuliska ANIMALS w Krośnie.

Wspólnie zebraliśmy karmę dla psów i kotów, tak bardzo potrzebną bezpańskim zwierzętom.
 

[Obejrzyj fotografie]


 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA DZIECI
Z GRUPY "KACZUSZKI"

.
.. Ślubuję uroczyście być dobrym przedszkolakiem.
Ślubuję dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola.
Ślubuję swym zachowaniem sprawiać radość
swoim rodzicom i wychowawcom.
Ślubuję bawić i uczyć się tutaj wesoło,
Czynić świat lepszym, a wkrótce zawołać.
" WITAJ SZKOŁO".


W dniu 16 października takimi słowami dzieci z grupy " Kaczuszki" przyrzekały być dobrymi przedszkolakami. W przedszkolu odbyło sie Uroczyste Pasowanie
na Przedszkolaka dzieci 4- letnich.
Dla dziewczynek i chłopców była to bardzo ważna uroczystość, z uśmiechem na twarzach śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz tańczyli poleczkę. Za pomocą
" zaczarowanego ołówka" wychowawczyni dokonała " Aktu pasowania". Dzieci dostały dyplomy, pamiątkowe plakietki oraz czapeczki.
Atmosfera była miła i wesoła pomimo braku Rodziców dzieci. " Kaczuszki"- wytrwale pozowały do pamiątkowych zdjęć aby Rodzice mogli ich zobaczyć w odświętnych strojach z dyplomami i kolorowymi kwiatami z balonów.
Po oficjalnej części przedszkolaki dostały słodki poczęstunek i wesoło bawiły się przy muzyce...
Na pewno był to niezapomniany dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci i nauczycieli.

 

[Obejrzyj fotografie]
 


 

Wszyscy swoje święto mają
Tańczą, skaczą i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają
i też swoje święto mają”.
 


25 września 2020 - przedszkolaki obchodzili „Światowy Dzień Przedszkolaka”.
Już od samego rana panowała wesoła i radosna atmosfera.
Po przywitaniu się, dzieci przy dźwiękach muzyki rozpoczęły zabawę razem ze swoimi Paniami w grupach przy wesołej muzyce. Było wesoło i kolorowo. Specjalnie na tą okazję przebrały się w różnokolorowe stroje, nie zabrakło księżniczek, spidermanów czy innych ciekawych postaci z bajek. Nie zabrakło atrakcji:
W każdej z grup odbyły się warsztaty modelowania balonów oraz zamykania w bańce mydlanej przez Klauna.
Dzieci wesoło bawiły się na zjeżdżalni dmuchanej.
Impreza udała się znakomicie. Przyniosła wiele radości i niezapomnianych wrażeń :)

 

[Obejrzyj fotografie]


„Dyżur wakacyjny”


Informujemy, że Przedszkole Miejskie Nr 4 w Krośnie będzie pełniło „dyżur wakacyjny” w miesiącu sierpniu 2020 r. Dyżur ten pełniony będzie zgodnie z wytycznymi GIS z dnia 4 czerwca 2020 r., co przełoży się na mniejszą liczbę miejsc w przedszkolu. Biorąc pod uwagę powyższe w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci obojga pracujących rodziców w tym okresie oraz rodziców pracujących, samotnie wychowujących dzieci.
Zgłoszenia przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18 czerwca 2020 r. do godz. 15:00. Prosimy o wypełnienie „Karty zgłoszenia” i odesłanie jej w formie zdjęcia lub skanu na adres dyrektor@sp6krosno.pl lub bezpośrednio w przedszkolu. Karta winna być podpisana prze obojga rodziców. 25 czerwca będzie możliwość sprawdzenie (telefonicznie), czy dziecko zostało zakwalifikowane do opieki i potwierdzenia woli skorzystania z opieki poprzez podpisanie stosownej „Informacji” w terminie do 30 czerwca 2020 r.
Na „dyżur wakacyjny” przyjmowane będą wyłącznie dzieci zapisane w roku szkolnym 2019/20 do Przedszkola Nr 4.

KARTA ZGŁOSZENIA


REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 4 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2


DZIECI UCZĄ RODZICÓW W DOMU!


Ciekawostki logopedyczne dla  Rodziców.


 

KOCHAM BABCIĘ I DZIADZIA


Wszystkim babciom, wszystkim dziadziom
Zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień
I dużo radości !!!Jak co roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodzimy Święto Babci i Dziadzia. Spotkania grupowe z udziałem najukochańszych gości odbywały się:
- w grupie I „Smerfy” – 31 stycznia
- w grupie II „Kaczuszki” – 30 stycznia
- w grupie III „Misie” – 28 stycznia
- w grupie IV „Krasnale” -30 stycznia
- w grupie V „Tygryski”- 29 stycznia
Przedszkolaki licznie przybyłym babciom i dziadziom zaprezentowały przygotowane inscenizacje, wiersze, piosenki, skecze i układy taneczne. Oklaskom i podziękowaniom nie było końca. W czasie słodkiego poczęstunku w radosnej i serdecznej atmosferze wzajemnych uścisków wnuczęta wyrażały wdzięczność za opiekę i „rozpieszczanie” swoim ukochanym Dziadkom.
Te wspaniale chwile zostały uwiecznione na wielu filmach i przepięknych fotografiach.
KOCHANYM DZIADKOM życzymy wszystkiego najlepszego!!!

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

W karnawale same bale

Z Nowym Rokiem szedł karnawał, Jest biedronka z muchomorkiem
Przebieraniem się zabawiał. Przyszli także Bolek z Lolkiem
W instrumenty przebrał drzewa, Sznur korali ma cyganka
Wiatr w gałęziach pieśni śpiewał. W stroju z frędzli jest Indianka

Przebrał dzieci, spójrzcie sami I balony lecą w górę
Są Indianie z piratami ktoś czerwony ma kapturek
I serpentyn widać zwoje, Jak karnawał dzieci tańczą
Są krasnale, są kowboje. Gra muzyka przebierańcom.

08.01.2020 roku w naszym przedszkolu odbył się

Bal Karnawałowy


Od samego rana w naszym przedszkolu pojawiły się kolorowe stroje.Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek i gier komputerowych. Spotkać można było spidermanów, batmanów, wróżki, księżniczki, piraci, strażacy, policjanci....nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Na ta wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja – przebranego za górala, który zachęcał wszystkich do tańca i wspólnych zabaw.
Na sali podczas tańców robiło się kolorowo i bardzo radośnie. Uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.
Po krótkiej przerwie muzyka porywała wszystkich do tańca w rytm samby, rumby, walczyka.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych strojów balowych
 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„Pójdźmy wszyscy do stajenki…” - spotkanie wigilijne w przedszkolu-Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach jak i w naszej „przedszkolnej rodzinie”.
W dzień przedszkolnej Wigilii 19.12.2019 r. w całym przedszkolu panowała radosna i ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. Wszystkie dzieci obejrzały Jasełka przygotowane przez grupę „Tygryski” pod opieką pani Sabiny Wiatr i Elżbiety Fejkiel. Aktorzy - Józef, Maryja, Aniołki, Królowie, Pasterze, przygotowane dekoracje (żłóbek z Jezuskiem, gwiazda betlejemska, szopka), wspólny śpiew pięknych kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój.
Pani Dyrektor – Teresa Janusz złożyła dzieciom, przybyłym gościom i pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli przy odświętnie nakrytych stołach do przedszkolnej wigilii.
Chcielibyśmy, by ten grudniowy dzień na długo pozostał w pamięci, bo Wigilia to święto radości , pojednania i życzliwości.
 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

PREZENTÓW BEZ LIKU I CHOINKI DO SUFITU....

„Już Mikołaj grzeje sanie
Czego pragniesz niech się stanie
każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Dziadek może spełnić”
 

 


Początkiem grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na Świętego Mikołaja. Rysowały prezenty jakie chciałyby od niego dostać, starały się być grzeczne, mniej psocić, były dla siebie bardziej miłe i uczynne, pomagały swoim Paniom.
W końcu 04 grudnia do naszego przedszkola zawitał długo oczekiwany gość - „prawdziwy” Święty Mikołaj. Najpierw było słychać dźwięk dzwoneczków pomocnika – Pięknego Elfa , potem donośne „HOU, HOU, HOU!!!” i pojawił się ON nasz ukochany Św. Mikołaj :-) Gość z dalekiej północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do Nas za Rok.
 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„ Bo czy jutro, czy to dziś,
wszystkim jest potrzebny miś'
 


 


25.11.2019 w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swojego ulubionego Misia. Po przywitaniu wszystkich przedszkolaków i „misiaków bawiliśmy się przy misiowych przebojach, oglądnęliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki jakie związane są z misiami, robiły kanapki z wafelków ryżowych z buziami misiów, brały udział w sportowych konkurencjach prowadzonych przez Panie na swoich salach.
 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 W dniu 18.11.2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Ten czas był okazją, żeby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o świecie i o życiu. Tego dnia na przedszkolaków przebranych za ulubione postacie bajkowe czekało wiele atrakcji.
Dzieci wspólnie rozwiązywały muzyczne zagadki dotyczące bajek, uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce i w ciekawych konkursach. Odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów i obrazków nie stanowiło dla przedszkolaków problemu. Przedszkole pełne było różnokolorowych strojów księżniczek, rycerzy, elfów, spidermanów i innych bajowych postaci.
Spotkanie wszystkich przedszkolaków odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci :)

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

PAMIĘTAMY ! – w hołdzie poległym za Ojczyznę


 


31 października 2019 roku dzieci z grupy „Kaczuszki” i „Misie”; odwiedziły „Stary Cmentarz” przy ulicy Krakowskiej w Krośnie.Jest to miejsce wiecznego spoczynku osób zasłużonych w historii Krosna i okolicy, uczestników walk o niepodległość i wolność naszej Ojczyzny – Polski.Dzieci w ciszy i skupieniu symbolicznym zniczem pamięci oddały hołd tym, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 Pasowanie na przedszkolaka - 29-10- 2019


 


„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które rozpoczęło swoją przygodę 
z przedszkolem. Dla dzieci z grupy „Kaczuszki” było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po złożeniu uroczystej przysięgi na ręce wychowawczyni pani Urszuli Dzik, nastąpiła oczekiwana chwila. Pani Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie Teresa Janusz za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania" z serdecznym powitaniem w gronie przedszkolaków i życzeniami samych radosnych chwil spędzonych na zabawie i nauce. Nie zabrakło życzeń od rodziców oraz Dyplomów. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny wystrzałowy „Muffinkowy” tort i słodki poczęstunek.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

Wycieczka do Muzeum Rzemiosła ( 10.10.2019)10.10.2019 roku dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Muzeum Rzemiosła w Krośnie. 
Celem wycieczki było zapoznanie ze zbiorami muzeum, porównanie urządzeń, narzędzi, przyborów fryzjerskich do współczesnych, którymi dziś pracują styliści. Dzieci obejrzały również eksponaty z zawodów fryzjerstwa, krawiectwa i modniarstwa.
Eksponaty związane były z historią budynku w którym mieści się muzeum rzemiosła. 
Muzeum Rzemiosła zgromadziło kilka tysięcy eksponatów, obrazujących rzemiosło użytkowe terenów południowo-wschodniej Polski ze szczególnym uwzględnieniem Krosna i okolic. Duża część muzealiów została zgromadzona przez rzemieślników i przekazana w 1990 roku jako dar w związku z uroczystym otwarciem muzeum.
Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem słuchały ciekawej lekcji muzealnej poprowadzonej przez Panią przewodnik .

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

Wycieczka na Stary Rynek Miasta KrosnaW miesiącu październiku przedszkolaki z grup starszych naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę po Starym Rynku naszego miasta. Z zainteresowaniem spacerowały i zwiedzały min zabytkowy kościół i wieżę Fara , fontannę na krośnieńskim rynku.
Przedszkolaki miały okazję również zobaczyć jak wygląda główna siedziba Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. 


 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

Wizyta w Państwowej Straży PożarnejW miesiącu październiku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach specjalistycznych przeprowadzonych 
Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Ciekawe warsztaty przeprowadził Pan Strażak w niedawno otwartej sali edukacyjnej „Ognik”.
Przedszkolaki miały możliwość poszerzyć wiadomości z zakresu ochrony przeciwpożarowej, poznały rodzaje zagrożeń 
umiejętność zachowania się w sytuacji kryzysowej 

 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka przeprowadzony w Miejskim Przedszkolu Nr 4 
w Krośnie – 24 wrzesień 2019

 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„WYCIECZKA NA NAJBLIŻSZE SKRZYŻOWANIE”


W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku miesiąca września nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie. Poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię i na spacerze, znaki drogowe, nauczyły się rozpoznawać niektóre z nich.
W czasie wyjścia dzieci poznały zasady bezpieczeństwa poruszania się i właściwego zachowania w drodze do przedszkola i po za nim.
Przedszkolaki zrozumiały jak ważną rolę dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa pełnią elementy odblaskowe na ubraniu czy plecaku, które każde dziecko powinno posiadać.
Dzieci czynnie uczestniczyły w pokonaniu trasy spaceru, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i jak zawsze zadawały mnóstwo pytań.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Żegnamy przedszkole

 


24 czerwca 2019 roku dzieci z grupy ,,Krasnale” prowadzone przez panią Barbarę Wieczorek, 
a 25 czerwca dzieci z grupy „Tygryski” z panią Elżbietą Fejkiel przygotowały uroczystość pożegnania z przedszkolem. 
W uroczystościach uczestniczyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz. 
Przedszkolacy zaprezentowali wiersze, skecze, piosenki i tańce. 
Po części artystycznej nadszedł czas na nagrody i podziękowania. Każdy ze starszaków otrzymał Dyplom Ukończenia Przedszkola i miły upominek. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za piękny występ i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za ich zaangażowanie w życie przedszkola, życzliwość i kilkuletnią współpracę. 
Rodzice podziękowali pani dyrektor i wychowawcom - za opiekę nad ich dziećmi oraz trud włożony w wychowanie pociech.
Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale z uśmiechem na ustach życzymy Wam drogie sześciolatki – POWODZENIA W SZKOLE! 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

Przedszkolne podróże te małe i te duże

 


4 czerwca 2019 roku dzieci z grupy II „Kaczuszki” pod opieką pani Marioli Barud i III „Misie” z panią Ewą Bielczyńską uczestniczyły w wycieczce do Kunowej. 
Przedszkolaki odwiedziły wioskę indiańską - „Hokka – hej”. Z zainteresowaniem obejrzały zwierzątka w mini ZOO, odwiedziły wioskę dzielnych Indian i ruszyły na spotkanie z przygodą z mieszkającym tam „szamanem” wojowników. Zawodom i rozgrywkom sportowym nie było końca, z uśmiechem na twarzy „mali” wojowie odtańczyli taniec pokoju. Wszystkie dzieci odbyły przejażdżkę na kucyku i popróbowały kiełbaski z grilla. 
11 czerwca dzieci z grupy „Smerfy” z panią Urszulą Forystek odwiedziły Stajnie „Fanaberie”, odbyły przejażdżkę na kucykach 
i powróciły do przedszkola zabytkową kolejką miejską. 
18 czerwca grupa „Krasnale” pod opieką pani Barbary Wieczorek i Sabiny Wiatr i grupa „Tygryski” z panią Elżbieta Fejkiel i Teresą Steligą uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Centrum Edukacji Ekologicznej „Hrendówka” w Odrzechowej. Dzieci poznały różne ciekawostki przyrodnicze pokazywane przez panią leśnik Barbarę Kułak, przemierzyły pieszo ścieżkę przyrodniczą w rezerwacie przyrody. Radość wszystkim sprawiły gry i zabawy w terenie i wspólne grillowanie. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Strażacy w przedszkolu

 


Dnia 13 czerwca 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej druhowie: Maciej Nizianty i Kamil Szczur. 
Najmłodsi zapoznali się z wyglądem stroju bojowego, wyposażeniem wozu, poznali niektóre zagadnienia związane z zadaniami straży pożarnej oraz poszerzyli wiedzę na temat bezpiecznych zachowań czy pożądanych postaw w sytuacjach zagrożeń.
Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale także pomoc ludziom 
w czasie powodzi, w wypadkach komunikacyjnych, zniszczeniach po burzach. Przedszkolacy dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń podczas zabaw, poznali zasady właściwego postępowania w czasie innych sytuacji zagrażających życiu. Wszystkie dzieci przypomniały najważniejsze numery alarmowe i zasady udzielania pierwszej pomocy.
Wszystkim strażakom dziękujemy za trud, odwagę i poświęcenie w czasie akcji - życzymy zdrowia i bezpiecznej służby.

 

[Obejrzyj fotografie]


 

„ZWIERZAKI CZEKAJĄ NA NASZĄ POMOC”

 


W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy zbiórkę karmy i akcesoriów dla psów i kotów ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt „OTOZ ANIMALS” w Krośnie.13 czerwca odwiedzili nas wolontariusze pracujący w schronisku pani Katarzyna Drużba i pan Kamil Stasa i ich podopieczny pies Tina. Pod koniec czerwca zebrane dary zostaną przekazane do schroniska. 
Serdeczne podziękowania dla przedszkolaków darczyńców i wolontariuszy. 

 

[Obejrzyj fotografie]


 

XIV Sportowa Olimpiada Integracyjna dla przedszkolaków „Przez ruch do zdrowia”
pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna


5 czerwca 2019 roku drużyna reprezentująca nasze przedszkole uczestniczyła w Olimpiadzie Integracyjnej dla przedszkolaków „Przez ruch do zdrowia”. 
Przedszkolacy z grupy „Tygryski” przygotowywani przez panią Elżbietę Fejkiel i Teresę Steligę dzielnie wykonywali zadania i ćwiczenia sprawnościowo - ruchowe przewidziane w zmaganiach olimpijskich. Nasze przedszkole reprezentowali:
- Bryś Zuzanna
- Chwaleba Michalina
- Hus Martyna
- Jagiełła Kacper
- Ptaszyk Szymon
- Stefanik Gabriela
- Smuraga Aleksandra
- Szajna Michał
- Szybka Julia
- Zabawska Jagoda
- Zięba Julia.
Dzielni przedszkolacy wywalczyli III miejsce. Serdecznie gratulujemy. 

 

[Obejrzyj fotografie]


 

KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU - 2019 - fotorelacja

 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

 

Kochanym Rodzicom

 Kocham mamę, kocham tatę,
Bo są moim, całym światem…


Jak co roku, nasze przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Uroczystości te odbywały się:
- 22 maja w grupie „Kaczuszki”;
- 24 maja w grupach „Smerfy” i „Krasnale”;
- 29 maja w „Tygryskach”; 
- 30 maja na grupie „Misie”.

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma 
z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek i oglądali przygotowane tańce. Występom towarzyszyła wielka trema, trochę łez – ale wszystko się udało! 
Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. To były wyjątkowe i pełne wrażeń dni. Rodzice byli zachwyceni występami swoich pociech.
Po części oficjalnej odbyły się słodkie poczęstunki. Uroczystości przebiegały w miłej i niezwykle rodzinnej atmosferze i na długo zapadnią w pamięci dzieci i rodziców.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„Język i kultura” -  spotkania z ciekawymi ludźmi – 21 maja nasze przedszkole w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi odwiedziła mama Lenki z grupy „Krasnale” pani Krystyna – wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim.
W czasie spotkania pod hasłem: „Język i kultura” pani Krystyna przybliżyła starszakom, sposoby komunikowania się 
w różnych częściach świata, obowiązujące tam zasady zachowania i kulturę życia codziennego wybranych narodów. W prezentacjach multimedialnych przedszkolacy zobaczyli różnorodne sytuacje dnia codziennego z innych krajów, jak też poznali używane tam wyrażenia słownikowe. Mama Lenki wykorzystała w spotkaniu fragmenty ulubionej książki dla najmłodszych „Nela mała podróżniczka” - „Nela i tajemnice świata”. Serdecznie dziękujemy pani Krystynie za bardzo ciekawe i interesujące spotkanie. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Mali przedsiębiorcy - SMART KID ACADEMY –


 

Dnia 13 maja dzieci z najstarszych grup „ Misie”; „Krasnale” i „Tygryski” uczestniczyły w warsztatach odbywających się na terenie galerii handlowej VIVO realizujących projekt edukacyjny „Mali przedsiębiorcy – SMART KID ACADEMY” o tematyce Budżet domowy oraz Nie wszystko można kupić. 
Celem projektu było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z pojęciem pieniądza, budżetu rodzinnego, mądrego wydawania, oszczędzania, wartości wolontariatu i kształtowania racjonalnych postaw społecznych 
w kwestiach finansowych. 
Nasze przedszkolaki w ramach warsztatów uczestniczyły w proponowanych grach i zabawach, kolorowaniu i rysowaniu z użyciem kart płatniczych, zabawach ruchowych z maskotkami wiewiórem Frankiem i świnką Grosią. 
Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie SMART KID ACADEMY otrzymały nagrody od organizatora. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 


„Magiczne rytmy w bajce i baśni” - konkurs tańca –

 

 


9 maja dziewczęcy zespół taneczny z grupy „Krasnale” w składzie: Julia Borek, Maja Giemza, Patrycja Jakieła, Natalia Krawczyk, Magdalena Lichoń, Pola Leśniak, Maria Majchrowicz, Emilia Mrowiec, Lena Stelmaszczyk, Lena Śpiewak, Nadia Wrona przygotowywany przez panią Sabinę Wiatr uczestniczył w konkursie tańca. 
Konkurs tańca promuje spontaniczną ekspresję muzyczną, rytmiczną i taneczną u najmłodszych, rozwija talent estradowy, kształtuje umiejętności współzawodnictwa. Zespół reprezentujący nasze przedszkole zajął III miejsce. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów na parkiecie!.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„Żaczek przedszkolaczek na scenie ” - XV edycja konkursu mówienia wierszy-

 


Dnia 8 maja 2019 roku odbyła się XV edycja konkursu mówienia wierszy przez najmłodszych „Żaczek przedszkolaczek na scenie” w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. 
Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Misie”: - Tymoteusz Jaworski , Adrianna Kozak , Antonina Nowak, Michał Rybczak, Szymon Szelc przygotowywane przez panią Ewę. Bielczyńską.
Z grupy „Krasnale”: - Maja Giemza, Olaf Lenowiecki , Emilia Mrowiec , Rafał Wilk przygotowywani przez panie Barbarę Wieczorek i Sabinę Wiatr. 
Jury oceniło interpretację przygotowanego utworu, dobór repertuaru, wartość artystyczną i ogólny wyraz prezentacji. 
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki.
Wyróżnienie w kategorii indywidualnego mówienia wierszy otrzymał Szymon Szelc za utwór „Dwa razy dwa”, a nagrodę główną w tej kategorii Olaf Lenowiecki za prezentację wiersza „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy. 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za kolorowe i wyjątkowe prezentacje. Laureatom XV „Żaczka przedszkolaczka na scenie ” serdecznie gratulujemy!

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Majowe święta


„Czerwień to miłość, biel serce czyste;
Piękne są nasze barwy ojczyste.”W naszym przedszkolu przed majowymi świętami prowadzone zostały zajęcia o tematyce narodowej i patriotycznej. Symbole narodowe takie jak: godło czy flaga i kolory biało – czerwone dominowały w całym przedszkolu. Przedszkolaki uczyły się wierszy o Polsce oraz piosenek związanych z tematem: „Jestem Polką i Polakiem”. Prace plastyczne również obejmowały tematykę związaną z Polską i jej tradycjami narodowymi.
1 maja to Święto ludzi pracy, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja – Święto Konstytucji . 
Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święta majowe są okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.
Dzieci z grup starszych uczestniczyły 30 kwietnia w uroczystości patriotycznej, wysłuchały krótkich informacji dotyczących świąt majowych, pieśni „Mazurka Trzeciego Maja” i „Ody do radości”. 
Na zakończenie wszyscy z ogromną dumą i powagą odśpiewali – Hymn Polski- „Mazurek Dąbrowskiego”.

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„NIEBIESKI MARSZ” Rynek – Krosno -2 kwietnia 2019 r.

 We wtorek (2.04.) w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu ulicami Krosna przeszedł Niebieski Marsz. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Klub Rodziców Autyzm Krosno. 
W marszu tym uczestniczyły również dzieci z naszego przedszkola z grupy IV „Krasnale” wspierając i okazując serce dla osób z autyzmem, a w szczególności dla koleżanki z grupy Magdaleny. . 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„ Pszczółka Maja” - 1 kwietnia 2019 r. –

 

 


1 kwietnia chętne dzieci ze starszych grup obejrzały spektakl „Pszczółka Maja” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. „Pszczółka Maja” to zbiór ciekawych historii, w których bohaterka poznaje świat i uczy się w nim żyć. Maja to postać, która daje swoją postawą doskonały wzór jak postępować w życiu. Zawsze na nią można liczyć, jest pogodna i gotowa do pomocy. W trudnych chwilach może liczyć na pomoc swoich przyjaciół. Bo jak mówi stare przysłowie pszczół: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza - poznajemy ciekawe miejsca w naszym mieście –

 

26 marca 2019 roku dzieci z grup starszych: „Misie”; „Krasnale” i „Tygryski” odwiedziły Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. 
Po tym niezwykle ciekawym budynku dzieci oprowadzała pracująca tam pani Dagmara Krzanowska - Szelc instruktorka do spraw tańca. Przedszkolacy zobaczyli szatnię, salę widowiskową, zaplecze dla artystów, sale do prowadzenia ćwiczeń ruchowych, tanecznych i baletowych. Zainteresowanie wzbudziła wizyta w pracowni krawieckiej przygotowującej stroje na występy wielu grup działających w tzw. „Domu Kultury”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały pomieszczenia w których działają różne kółka zainteresowań dla najmłodszych: teatralne, taneczne, plastyczne, recytatorskie. W sali widowiskowej przedszkolacy obejrzeli krótkie filmy związane z działalnością RCKP i grupy tanecznej „Kleksy” przygotowane przez panią Dagmarę.
Serdecznie podziękowania dla pani Dagmary Szelc za ciekawe spotkanie.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„Witaj nam - WIOSNO”21 marca 2019roku Nasze Przedszkole pożegnało zimę a radośnie przywitało Wiosnę. 
W tym dniu odbył się konkurs recytatorski „Wiosna w poezji dziecięcej”. Popularyzujący poezję dziecięcą wśród najmłodszych, rozwijający zdolności recytatorskie, budzący zainteresowanie wśród dzieci i zachęcający do występów na scenie. Przedszkolacy zaprezentowali swoje umiejętności i uczyli się rywalizacji w przyjaznej atmosferze. 
W konkursie uczestniczyli:
· z grupy „Smerfy”: Pudełko Wiktoria, Romaneczko Monika, Dzik Adrianna, Kozłowski Kamil, Prus Ignacy.
· z grupy „Kaczuszki”: Pelczar Milena, Bęben Natalia, Juciute Neringa, Szymańska Nikola, Czelny Amelia.
· z grupy „Misie”: Kozak Adrianna, Rybczak Michał, Szelc Szymon, Jaworski Tymoteusz, Nowak Antonina.
· z grupy „Krasnale”: Lenowiecki Olaf, Mrowiec Emilia, Giemza Maja, Wilk Rafał, Barska Lena.
· z grupy „Tygryski”: Stefanik Gabriela, Szajna Michał, Chwaleba Michalina, Zabawska Jagoda, Szybka Julia.
Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne Dyplomy i książeczkę. Gratulujemy. 
Następnie wszystkie dzieci z przybyłymi na tę uroczystość Rodzicami na placu przedszkolnym spalili zimową pannę Marzannę, a kolorowymi gaikami powitali panią Wiosnę. 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, panu Barskiemu Rafałowi za wydrukowanie okolicznościowych Dyplomów. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„Zajęcia sensoplastyczne”


 


W marcu w grupie „Kaczuszki” odbyły się zajęcia sensoplastyczne prowadzone przez nauczycielkę – p. Urszulę Dzik
Dzieci kreatywnie się brudziły, stymulując wszystkie zmysły, co ma wpływ na optymalny rozwój całego organizmu, a w szczególności na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

Ciekawi ludzie w przedszkolu- architekt


 


Dnia 11 marca 2019 roku nasze przedszkole odwiedził pan Krzysztof Habrat – architekt. 
Zaproszony gość wyjaśnił dzieciom, że architekt to osoba zajmująca się projektowaniem budynków, domów, wnętrz, otoczenia oraz przestrzeni miejskiej. Pan architekt pokazał dzieciom różnego rodzaju ekierki, miarki i inne narzędzia potrzebne w jego pracy. Przygotowana prezentacja multimedialna przeniosła najmłodszych w świat budowli starożytnych oraz współczesnych. Przedszkolaki zadawały wiele pytań i z niecierpliwością czekały na odpowiedź. Zajęcia urozmaiciła zabawa ruchowa pod hasłem „Dzieci do domków”. 
Na zakończenie dzieci otrzymały obrazki do kolorowania i miały możliwość zaprojektowania własnej fasady.
Kilkoro dzieci zadeklarowało , że w przyszłości też zostanie architektem.

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Dzień języka angielskiego

 

 


W poniedziałek 4 marca 2019 r. w naszym przedszkolu odbył się - „Dzień języka angielskiego”. 
Uczestniczyły w nim dzieci z grupy „Smerfy” i „Kaczuszki” razem z Rodzicami. Wspólnie zbudowali Pałac Buckingham, wykonali suknie dla Królowej Elżbiety. Była świetna zabawa; śpiewy, tańce i angielska herbatka. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Przedszkolacy w szkole

 


 


W piątek 01.03.2019 r. dzieci z grupy „Krasnale” odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 6 w Krośnie.
Dzieci zostały bardzo miło przyjęte przez uczniów klasy I i ich wychowawczynię panią Karolinę Dziadowicz-Nowak.
Zwiedziły budynek, nowe i pięknie wyposażone sale lekcyjne, miały możliwość usiąść w ławce, jak prawdziwi pierwszoklasiści. 
Przedszkolaki przyglądały się pracy uczniów podczas lekcji „Plastuś i przyjaciele” i aktywnie w niej uczestniczyły. Dowiedziały się, jak 
w dawnych czasach wyglądała nauka w szkole, jakimi przyborami posługiwali się uczniowie, poznali nowe terminy i ich znaczenie: pióro ze stalówką, atrament, kleks, kałamarz.
Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi przedszkolakami oraz Rodzicami.
Serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia szkoły.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„W sklepie zoologicznym”

 

 

Dzieci z grupy V „Tygryski” – 27. 02 i z grupy IV „Krasnale” 28.02.2019r. odwiedziły zwierzęta w sklepie zoologicznym prowadzonym przez mamę Lenki panią Agnieszkę.
Zapoznały się z hodowlą rybek, chomików, świnek morskich i papug. Rozmawiając ze sprzedawcą dowiedziały się wiele na temat karmy, odżywek oraz pielęgnacji małych zwierzątek.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„ W krainie dźwięków ”

 


Dnia 26 lutego 2019 r. dzieci z grup starszych: „Misie”, „Krasnale” i „Tygryski” odwiedziły Szkołę Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Krośnie. Przedszkolacy obejrzeli widowisko muzyczno- słowne oparte na znanej baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia” przygotowane przez uczniów klas starszych szkoły muzycznej. 
Następnie uczniowie klasy drugiej zaprezentowali program o charakterze edukacyjno - muzycznym „Królestwo Nutek” 
w przystępny sposób pokazując wybrane instrumenty muzyczne i ich brzmienie. Dzieci poznały wygląd i dźwięk wydawany przez akordeon, kontrabas, fortepian, skrzypce, wiolonczelę, gitarę, flet prosty, klarnet, saksofon. Prezentowane muzyczne widowiska były bajecznie kolorowe, ciekawe, pełne muzyki, tańca i radosnej zabawy. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

Co słychać w naszym przedszkolu?Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z codziennych zajęć w naszym przedszkolu; jak robimy kolorowe figurki z masy solnej; czy wesołe stworki z ciastoliny; jak szukamy i gramy w różne ciekawe gry; uczymy się piec ciasto marchewkowe; budujemy z kolorowych klocków, tworzymy i burzymy. Zapraszamy mamy - bo rodzice czytają a dzieci grzecznie słuchają.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

XIII Międzyprzedszkolny Przegląd Jasełek – 201924 stycznia 2019 roku dzieci z grupy „Krasnale” i „Tygryski” zaprezentowały na XIII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Jasełek organizowanym przez PM Nr 1 – Zespół Szkół Nr 7 w Krośnie; PM Nr 8 i Spółdzielczy Dom Kultury w Krośnie „Jasełka bożonarodzeniowe”. 

Celem przeglądu jest:
· kontynuowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,
· przybliżanie dzieciom tradycji Świąt Bożego Narodzenia,
· dostarczanie dzieciom radości z występów w zespole,
· oswajanie z tremą,
· wzmacnianie wiary we własne siły, poprzez występ na scenie.

Przedszkolacy reprezentujący nasze przedszkole otrzymali pamiątkowy Dyplom i nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy!

[Obejrzyj fotografie]

 


 

 

 

NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA W CZWARTEK 31 STYCZNIA

ZAPRASZAMY 

/harmonogram zajęć/

 


 

KOCHAM BABCIĘ I DZIADZIA

”Lubię, gdy na kolanach mnie sadzacie
i na każdą psotę zawsze się zgadzacie. 
Lubię, gdy uśmiechacie się do mnie,
po prostu kocham Was ogromnie!” 


 

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze KOCHANE BABCIE I DZIADZIOWIE. 
Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu odbywały się: - 21 stycznia – w grupie „Krasnale”; 23 stycznia – w grupie „Kaczuszki”; 24 stycznia – w grupie „Misie”; 25 stycznia – w grupie „Smerfy”
i „Tygryski”. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.
To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dziękujemy !!!

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE !


 

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. 
Dnia 8.01.2019 r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. 
Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów ... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich . 
Przedszkolny Bal uroczyście otworzyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz. 
Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja –pirata, który zachęcał wszystkich do tańca i wspólnych zabaw. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo i bardzo radośnie, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach odpoczynku muzyka znowu porywała wszystkich do tańca w rytm samby, rumby, walczyka czy z ulubionym Minionkiem. 

Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości. 

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


Archiwum:

 [1]... [2]...[3]... [4]...[5] ... [6] ... [7] ... [8] ... [9] ... [10]

 

Przedszkole  Miejskie  Nr  4  w  Krośnie  -  ul.  Wyzwolenia  6  B,  tel.  13  43  239  50,  e-mail:  pm4krosno@interia.eu