2014 r. „Małe Wielkie Marzenia”- konkurs plastyczny-

W miesiącu grudniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny w formie listu do świętego Mikołaja pod tytułem „Małe Wielkie Marzenia” zorganizowany przez Bank Kasy Stefczyka. 
Dziewczynki z grupy IV „ Krasnale” odebrały wraz z Rodzicami drobne upominki oraz Dyplomy – dla Małego Wielkiego Marzyciela za stworzenie przepięknych kolorowych plastycznych listów do świętego Mikołaja w Placówce Kasy Stefczyka w Krośnie. 
Nagrodzone uczestniczki konkursu:
- Bajgrowicz Maja
- Delimata Lena
- Gaura Nikola
- Lorens Aleksandra
- Pniak Milena
- Sporniak Kaja
- Wilk Jagoda. 
Prace na konkurs dzieci przygotowywały pod kierunkiem pani Barbary Wieczorek. 


[Obejrzyj fotografie]


„ Droga do Betlejem ”- Jasełka i przedszkolna Wigilia -

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. 
W naszym przedszkolu Wigilia odbyła się 19 grudnia 2014 roku. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz serdecznie witając gości i wszystkie dzieci. 
Wigilię otworzyły Jasełka- „Droga do Betlejem”- widowisko przygotowane przez dzieci z grupy „Tygryski” pod kierownictwem pani Ewy Bielczyńskiej. Przedstawienie wywołało u dzieci i rodziców radosne przeżycia , wszystkim obecnym udzielił się miły, ciepły i świąteczny nastrój.
Następnie dzieci w grupach dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia i spożyły wieczerzę wigilijną. Na koniec dzieci wspólnie kolędowały. 
Wierzymy, że wspólnie świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. 

[Obejrzyj fotografie]


PRZEDSZKOLNE „ MIKOŁAJKI”

Święty Mikołaj, to taki święty,
Który przynosi dzieciom prezenty.

Dnia 4 grudnia 2014 roku nasze przedszkole odwiedził święty Mikołaj, ulubiony gość wszystkich przedszkolaków przybył do nas z mroźnej Laponii. Przyjaciel dzieci wywołał uśmiech na każdej twarzy. 
Wcześniej dzieci miały okazję zobaczyć teatrzyk kukiełkowy „ Królowa Śniegu”. 
Najmilszym momentem tego dnia były odwiedziny niezwykłego gościa na każdej grupie. Święty Mikołaj przybył z prezentem dla każdego przedszkolaka. W podziękowaniu za jego trud i dobre serce dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze. Wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami zakupionymi przez Radę Rodziców. Każda grupa otrzymała też prezenty do wspólnej zabawy. 
Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz piękne prezenty. 
Przedszkolacy serdecznie podziękowali zacnemu gościowi za odwiedziny i worki prezentów. 
Przy pożegnaniu wszystkie jednak wyraziły nadzieję, że za rok znowu się zobaczą ze Świętym Mikołajem . 

[Obejrzyj fotografie]


STAROPOLSKIE OBYCZAJE - ANDZRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Andrzejkowe święto
jest bardzo lubiane
wróżby i zabawy
wciąż praktykowane… 


Dnia 28 listopada 2014 roku w grupie „ Tygryski” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców prowadzone przez panią Ewę Bielczyńską związane z obchodami „Andrzejek” staropolskiego obyczaju. 
Dzieci wysłuchały piosenki „Andrzejkowe wróżby” , uczestniczyły w pogadance 
o tradycjach andrzejkowych wróżb. Poznały przysłowia nawiązujące do tego święta :
- „ Święty Andrzeju daj nam znać , co się z nami będzie dziać …”
Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami uczestniczyli w zaproponowanych w zajęciu wróżbach:
- Kwiat prawdę ci powie,
- Kim będę w przyszłości,
- Taniec z kapeluszem,
- Wirująca butelka,
- Magiczna kostka,
- Życzenie andrzejkowe,
- Jaki będę,
- Filiżanki,
- Buty.
Rodzice uczestniczący w zajęciu mogli poznać swoją przyszłość po wróżbie z zapałkami. 
Wszyscy wspólnie przy pięknie udekorowanej sali w elementy z magii i czarów skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez „Tygryski”. 


[Obejrzyj fotografie]


W listopadzie 2014 r. nasze przedszkole uzyskało

WOJEWÓDZKI CERTYFIKAT PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIEPrzedszkole Nr 4 w Krośnie jest placówką , która w 2010 roku przyłączyła się do „Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie ” 
5 stycznia 2012 roku otrzymaliśmy Certyfikat przyjęcia Przedszkola Miejskiego Nr 4 MZS Nr 6 w Krośnie do Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w województwie podkarpackim Rejon Krośnieński.
Nasze dotychczasowe działania spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród pracowników jak i dzieci oraz ich rodziców. Dlatego postanowiłyśmy podjąć trud opracowania programu zdrowotnego i dalszego aktywnego udziału w sieci. 
Cel główny, który wyznacza trzy letni program zdrowotny to nie tylko nieobecność choroby , ale również stan dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, psychicznego, jak i społecznego, to bezpieczeństwo i radosne dzieciństwo, to popularyzacja zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz dbanie o prawidłową postawę ciała. 
Wytyczone przez Zespół Promocji Zdrowia zadania do realizacji zostały podzielone na trzy lata. Nie oznacza to jednak, że w danym roku były realizowane tylko te działania, które są na niego zaplanowane. Większość umiejętności i nawyków rozwijane były przez wszystkie lata, ale duży nacisk nałożony był właśnie na te zaplanowane.

Zrealizowane zadania:
„W zdrowym ciele zdrowy duch” 2011 – 2012
„Jemy warzywa i owoce sezonowe „ 2012 – 2013
„Jestem sprawny i zdrowy” 2013 – 2014

Projekty i programy edukacyjne realizowane w przedszkolu oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Od roku 2011 przedszkole uczestniczy w akcji ogólnopolskiej Aka-demii Zdrowego Przedszkolaka, patronem merytorycznym akcji jest Zakład Dietetyki SGGW,
Od kilku lat przedszkole realizuje program edukacji antynikotynowej „ Czyste powietrze wokół nas” autorstwa Instytutu Matki i Dziecka, program monitorowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie,
Udział w edycji programu edukacyjnego „Mamo, tato wolę wodę”, patronem merytorycznym akcji jest Instytut Matki i Dziecka i Żywiec Zdrój,
Kilkuletnia współpraca z gabinetem stomatologicznym LANGMED,
Udział w ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”,
Bliska, kilkuletnia współpraca z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie,
Współpraca z lekarzami różnych specjalizacji,
Współpraca z Policją, Strażą Pożarną,
Współpraca z Maltańską Służbą Medyczną - Oddział Krosno,
Od kilku lat przedszkole bierze udział w Międzyprzedszkolnym Turnieju Piłki Halowej i Sportowej Olimpiadzie Integracyjnej dla przedszkolaków pod patronatem prezydenta Miasta Krosna,
Współpraca z innymi przedszkolami w Krośnie.

Certyfikat dla przedszkola wręczył Podkarpacki Kurator Oświaty pan Jacek Wojtas oraz Wojewoda Podkarpacki pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska gratulując wszystkim dzieciom oraz ich wychowawcom.

[Obejrzyj fotografie]


DZIECIĘCY KONKURS RECYTATORSKI „Bez piątej klepki”

Dnia 24 listopada 2014 roku odbył się Dziecięcy Konkurs Recytatorski „Bez piątej klepki” organizowany już po raz 25 przez Spółdzielczy Dom Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Krosno. 
Konkurs ma na celu:
- upowszechnianie wartościowej poezji prezentującej świat dziecka,
- doskonalenie kultury języka,
- popularyzacja twórczości poetów polskich,
- kształtowanie umiejętności samodzielnej i indywidualnej interpretacji,
- kształtowanie nawyku aktywnego uczestnictwa w kulturze. 

Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki z grupy „Tygryski” przygotowywane przez panią Ewę Bielczyńską :
Godek Martyna z wierszem „Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej;
Jezierska Julia z wierszem „Idzie Grześ” J. Tuwima ;
Niezgoda Oliwia z wierszem „Bambo” J. Tuwima. 
Dziewczynki otrzymały pamiątkowe DYPLOMY, czapki Mikołaja i słodki upominek. 

[Obejrzyj fotografie]


„ZDROWE ODŻYWIANIE A PIĘKNY UŚMIECH”

Dnia 5 listopada 2014 roku Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola wysłuchali prelekcji połączonej z pokazem filmowym doktora nauk medycznych specjalisty pediatrii pana Lucjana Langnera dotyczącej zdrowego odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym. Dieta dziecka ma duży wpływ na jego stan zdrowia, także na stan uzębienia. Urozmaicona, bogata w warzywa i owoce sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. 
Rodzice pogłębili również swoją wiedzę w zakresie profilaktyki stomatologicznej wysłuchując słów skierowanych do nich przez panią Marię Marosz – specjalistkę stomatologii dziecięcej z Centrum Stomatologicznego „Langmed” w Krośnie. Zdrowe zęby dzieci to nie tylko piękny uśmiech i rzadsze wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zdrowy stan zębów i jamy ustnej niesie ze sobą o wiele większą korzyść jaką jest poprawa ogólnego stanu zdrowia najmłodszych. 
ZDROWE ZĘBY - TO PROSTE!!!
W spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz, wicedyrektor pani Elżbieta Fejkiel i nauczycielki pracujące w placówce.


[Obejrzyj fotografie]


„BARWY JESIENI”– konkurs plastyczny -

W listopadzie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Barwy jesieni” organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 5 w Krośnie. Konkurs miał na celu rozbudzanie kreatywności i twórczej inwencji dziecka, zdolności plastycznych, wzmacnianie wiary we własne możliwości, uwrażliwienie najmłodszych na piękno przyrody. JAGODA WILK uczęszczająca do grupy IV „Krasnale” przygotowująca pracę pod kierunkiem pani Barbary Wieczorek zajęła III miejsce – Gratulacje!!! 

[Obejrzyj fotografie]


„W HOŁDZIE BOHATEROM”

Dnia 5 listopada 2014 roku dzieci z grupy „ Misie”, „Krasnale” i „Tygryski” uczestniczyły w wycieczce na „Stary cmentarz” w Krośnie, aby oddać hołd spoczywającym tam obrońcom Ojczyzny i miasta Krosna walczącym o odzyskanie wolności przez Polskę. 
Dzieci zapaliły znicze na grobach spoczywających tam mieszkańców miasta. W skupieniu i z dużym zaciekawieniem oglądały pomniki, nagrobki i pamiątkowe tablice poświęcone obrońcom Naszej Ojczyzny - Polski. 
Przedszkolacy odczytali piękny napis - dewizę Wojska Polskiego pojawiającą się dość często na odwiedzanym zabytkowym cmentarzu : BÓG, HONOR, OJCZYZNA.
W ciszy listopadowej zadumy przy zapalonych zniczach uczciły pamięć poległych bohaterów przed zbliżającym się 11 LISTOPADA - ŚWIĘTEM NIEPODLEGŁOŚCI.

[Obejrzyj fotografie]


„Miód podkarpacki”

„Pracuj zawsze tak jak pszczoły, bądź rzetelny i wesoły. Ucz się od nich życia w gronie , bo to zawsze w dobrym tonie”

Dnia 27 października 2014 roku przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w prelekcji połączonej z pokazem zaprezentowanym przez panią Jolantę Bęben z Gospodarstwa Pasiecznego „MIÓD PODKARPACKI”. 
Gospodarstwo specjalizujące się w produkcji miodu istnieje od 2005 roku, dzieci zobaczyły używany do tego celu sprzęt, pomocne narzędzia i ubiory. Poznały także sposób otrzymywania miodu i wosku pszczelego. Mogły przymierzyć górną część kombinezonu zakładaną przez pszczelarza podczas wybierania miodu z ula. Oglądały zdjęcia z życia pszczół oraz poszerzyły zasób słów związanych z tematem. Poznały wygląd miodu, propolisu, pyłku kwiatowego, mleczka i wosku pszczelego. 
Dzieci spróbowały kremo-miodu wytworzonego przez pracowite pszczółki z nektaru zebranego z najpiękniejszych zakątków łąk i lasów z aromatem podkarpackich sadów i ogrodów. 

Przedszkolaki dowiedziały się też, kiedy należy stosować miód i jego przetwory:
”Gdy cię zmorzy katar, grypa i dokucza kaszel, chrypa. Kiedy szukasz już pomocy, bo cię męczy w dzień i w nocy; wiedz; nie tylko te z apteki, lecz z pasieki to są leki. Dadzą zdrowie oraz siły bez obawy by szkodziły!” 

[Obejrzyj fotografie]


ZDROWE ZĄBKI - TO PROSTE !!!

Dnia 6 i 8 października 2014 roku dzieci pięcioletnie z grup „Misie”; „Krasnale” 
i „Tygryski” uczestniczyły w wycieczce do gabinetu stomatologicznego „ LANGMED”.
Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film „ legenda doktora Ząbka’, rozwiązywały zagadki, rebusy, rozpoznawały zdrową żywność, utrwaliły nazwy warzyw i owoców. 
Pilnie obserwowały pokaz pracy urządzeń stomatologicznych wykonywanych przez panią doktor Marię Marosz. Zapoznały się z prawidłowym sposobem szczotkowania zębów, miały możliwość ćwiczenia tej czynności na kolorowym Smoku z krainy Zębolandii. Każde dziecko osobiście pracowało z panią doktor przy wykonywaniu plomby, suszeniu jej dentystyczną suszarką, utwardzało ją lampą, mogło dotknąć ssawki do śliny. Bardzo dokładnie przedszkolacy rozpracowali funkcje fotela dentystycznego, wszyscy z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy skorzystali z zaproszenia pani dentystki do podróży na niezwykłym pojeździe. 
Dzieci dowiedziały się, że:
- prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej,
- zdrowa dieta,
- stosowanie past z odpowiednią zawartością fluoru,
- regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym 
uchronią je przed próchnicą i chorobami dziąseł. 
Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał kolorowy zestaw w postaci kubeczka, szczoteczki i pasty do zębów. 

Dzieci zgodziły się ze stwierdzeniem iż: ZDROWE ZĄBKI – TO PROSTE !!!

[Obejrzyj fotografie]


„AFERA LEŚNA”- widowisko teatralne -

Grupa 25 dzieci z naszego przedszkola w dniu 6 października 2014 roku obejrzała widowisko teatralne pod tytułem: „ Afera leśna” w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. 
Na spektakl dzieci zaprosił Prezydent Miasta Krosna za pośrednictwem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna i krakowskiego Teatru Kultureska. 
Spektakl zaproponowany dzieciom to kontynuacja wieloletnich działań edukacyjnych przybliżających najmłodszym ważny problem segregacji odpadów, dbania i szanowania swojego otoczenia przyrodniczego. Oryginalne kostiumy, dużo piosenek i fakt, że każdy 
z widzów mógł stać się bohaterem historii sprawił, że tak ważny temat dotyczący ochrony środowiska w łatwy i przyjemny sposób został przekazany przedszkolakom. 
Po spektaklu dzieci uczestniczyły w pogadance dotyczącej kulisów zawodu aktora i teatru. 


[Obejrzyj fotografie]


WIZYTA W MUZEUM PODKARPACKIM W KROŚNIE


Dnia 16 września 2014 roku dzieci z grup: „Misie” i „Tygryski” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. 
Celem wycieczki było zwiedzanie wystaw i eksponatów związanych z naszym regionem. 
Pierwszym i najważniejszym miejscem było poznanie wyrobów szklanych wytwarzanych w Krośnieńskich Hutach Szkła. Przedszkolaki poznały sposoby otrzymywania: szklanek, podstawek, dzbanków itp. oraz ozdobnych flakonów, zwierząt, ptaków i postaci.
Z ogromnym zaciekawieniem dzieci obejrzały kolekcję obrazów namalowanych w dawnych czasach, poznały zbiory mebli użytku dziennego, narzędzia rolnicze, oryginalne ruiny muru obronnego miasta Krosna. Podziwiały stare świeczniki i przepiękne lampy naftowe. Chłopcy wnikliwie przyglądali się mundurom Wojska Polskiego noszonym przez żołnierzy na przełomie kilkudziesięciu lat naszej historii dziejów. Oglądali zbiory broni palnej i „białej”, ozdobne szpady, miecze. 
Prezentowane wystawy w Muzeum Podkarpackim w Krośnie wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci, które słuchały opowieści przewodnika z otwartymi buziami. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń powróciły do przedszkola. 


[Obejrzyj fotografie]


NASZE MIASTO - KROSNO


W miesiącu wrześniu 2014 roku dzieci z naszego przedszkola uczęszczające do najstarszych grup : „Misie”; „Krasnale”; „Tygryski” uczestniczyły w wycieczkach pieszych mających na celu poznanie najbliższego otoczenia przedszkola i okolicy.
Dzieci poznały położenie dużego obiektu handlowo- usługowego FULL-MARKETU.
Odwiedziły zabytkowy budynek POCZTY POLSKIEJ przy ulicy Mielczarskiego. 
Dowiedziały się z którego miejsca można wyruszyć autobusem PKS na wycieczkę po kraju. Zobaczyły poczekalnie z rozkładem jazdy i budynek poczekalni DWORCA PKS. Oglądnęły zabytkowy budynek DWORCA PKP, zobaczyły remontowane perony stacji KROSNO, miały możliwość podpatrzeć pracę różnych urządzeń pracujących przy ładowaniu złomu i wyładunku węgla. 
Po wyjściu na wiadukt kolejowy dzieci rozpoznawały znane miejsca miasta Krosna: RYNEK; kościoły, bloki w których mieszkają, właściwie zlokalizowaly położenie PRZEDSZKOLA.
Podziwiały piękną jesienną panoramę ukochanego miasta KROSNA i okolic panoramy POGÓRZA KARPACKIEGO. 


[Obejrzyj fotografie]


„ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE I DOBRE W NIM CHWILE”

…” Co dzisiaj jest za święto?
skąd taki nastrój w przedszkolu;
każdy z nas pięknie ubrany 
i stoi grzecznie w półkolu; 
uroczystość jest dziś taka, że 
ŻEGNAMY PRZEDSZKOLAKA”


Dnia 24 czerwca 2014 roku dzieci z grupy IV „Krasnale” pracujące z wychowawczynią panią Elżbietą Kraś uroczyście pożegnały przedszkole. Dnia 26 czerwca 2014 roku podobne uroczyste pożegnanie przedszkola miało miejsce w grupie V „Tygryski” prowadzonej przez panią Barbarę Wieczorek. 
W uroczystościach uczestniczyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani TERESA JANUSZ i wicedyrektor pani ELŻBIETA FEJKIEL. 
Przedszkolaki zaprezentowały przygotowane na tę okazję montaże słowno - muzyczne „ ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE”. Wspomnieniom i powrotom do minionych dobrych chwil w przedszkolu nie było końca. 
Występy swoich pociech bardzo podobały się rodzicom i gościom. Wzruszenie i chwile refleksji, wspomnienia z przeszłości oraz podziw dla przedszkolaków - niedługo już żaków przeplatał się między brawami a uśmiechami widzów. 
Starszaki z rąk pani Dyrektor - otrzymały pamiątkowy DYPLOM UKOŃCZENIA PRZEDSZKOLA, książeczkę z dedykacją, plakietkę do przypięcia i niespodziankę na powitanie szkoły. 
Słowa wdzięczności można było usłyszeć od rodziców, którzy bardzo gorąco dziękowali za kilkuletni trud włożony przez pracujące z dziećmi nauczycielki w wychowanie i opiekę , rozwijanie samodzielności i przydatnych umiejętności swoich podopiecznych. 

Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w szkole i serdecznie prosimy – pamiętajcie o nas i obietnicy wyrecytowanej słowami wiersza:

… „ A my wspominać będziemy , 
nasze kochane przedszkole,
bo już naprawdę idziemy
na szóstkach uczyć się w szkole…”

[Obejrzyj fotografie]


„PIERWSZA POMOC”

Dnia 18 czerwca 2014 roku dzieci z najstarszych grup: „Misie”; „Krasnale” i „Tygryski” uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez panie Gabrielę Sobczak i Joannę Ziemiańską z MALTAŃSKIEJ SŁUŻBY MEDYCZNEJ – Oddział Krosno. 

Dzieci uczestniczyły w prelekcji, pokazach i ćwiczeniach indywidualnych i grupowych takich jak:
- ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej
- wzywanie pomocy, rozmowa ratownik - dyspozytor
- najważniejsze numery w razie pomocy poszkodowanemu: 112, 999, 998, 997
- indywidualne ćwiczenia w parach, „ Jestem ratownikiem”
- ćwiczenia na fantomie Ani, masaż serca, przywracanie oddechu, ćwiczenia grupowe i indywidualne, 30 ucisków, 2 wdechy;
- postępowanie ratującego po przywróceniu oddechu;
-pokaz wyposażenia APTECZKI; materiały, przybory, ich przeznaczenie i sposób użycia 
- demonstracja użycia chusty trójkątnej i folii medycznej;
- omówienie i przypomnienie zasad postępowania w czasie wypadku, nieszczęśliwego zdarzenia. 

[Obejrzyj fotografie]


ODWIEDZAMY SZKOLNĄ BIBLIOTEKĘ

Dzieci z grupy V „Tygryski” 12 czerwca 2014 roku uczestniczyły w wycieczce do biblioteki szkolnej w Miejskim Zespole Szkól Nr 6 w Krośnie przy ulicy Kletówki 1. 
W zaczarowany świat bajki i baśni pełnych przygód i niezwykłych historii wprowadziła przedszkolaki pani Elżbieta Dudek. Zapoznała dzieci z rozkładem biblioteki, sposobem ułożenia książek, wyglądem karty bibliotecznej i sposobem zapisania do biblioteki. 
W rozmowie dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami z pobytu w miejscach gdzie są książki, opowiadały o zasadach korzystania z książek, właściwym zachowaniu w bibliotece i czytelni. Rozwiązywały zagadki i wysłuchały piosenki o książce. 
W trakcie zwiedzania biblioteki dzieci miały możliwość oglądania wybranych pozycji książkowych, układania na regałach , sprawdzania tytułów i autorów ulubionych bajek. 

[Obejrzyj fotografie]


„BEZPIECZNY PRĄD”


11 czerwca 2014 roku dzieci z Naszego Przedszkola uczestniczyły w pogadance połączonej z prezentacją multimedialną „ Bezpieczny prąd” prowadzoną przez pana Grzegorza Grądalskiego z firmy „Maniera”
W świat nieznany dzieciom a związany z prądem wprowadził ich mały kolega Krzyś-elektryk. 
Dzieci dowiedziały się :
- gdzie powstaje prąd
- jaki jest najważniejszy element elektrowni
- poznały rolę wiatraków
- warunki powstawania prądu a dbałość o środowisko
- co to jest prąd ekologiczny
- produkty potrzebne do spalania
- w jaki sposób możemy oszczędzać prąd
- przypomniały zasady zachowania w czasie burzy
- opisały rolę spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu

Wszystkie przedszkolaki przypomniały i głośno wyrecytowały rymowankę numeru alarmowego:
„ JEDEN, JEDEN DWA I ZIELONA SŁUCHAWKA ”

Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych do piosenek granych na gitarze przez prowadzącego: „ Dbaj o Ziemię ” i „Polskie niebo”. 

[Obejrzyj fotografie]


X JUBILEUSZOWA SPORTOWA OLIMPIADA INTEGRACYJNA dla przedszkolaków „ Przez ruch do zdrowia” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna

Dnia 10 czerwca 2014 roku dzieci z grupy IV „ Krasnale ” i V „Tygryski” uczestniczyły w Sportowej Olimpiadzie Integracyjnej dla przedszkolaków „ Przez ruch do zdrowia”. 

Celem olimpiady jest: 
· Kształtowanie zachowań prozdrowotnych
· Nauka wypoczynku poprzez sport i zabawę
· Wzmacnianie wiary dziecka we własne siły – przygotowanie wychowanków do przeżywania sukcesu
· Osiągnięcie możliwie najpełniejszej integracji społecznej między przedszkolakami
· Dostarczanie dzieciom radości

Nasze przedszkole reprezentowali:
1. BARSZCZ KAROL
2. BARSZCZ PAWEŁ
3. GERLACH KORNELIA
4. JANCZEWSKA ALICJA
5. JAUMIEŃ KINGA
6. KRZANOWSKI ANTONI
7. NIEMIEC JAKUB
8. PIETRUKANIEC MARTYNA
9. PÓŁCHŁOPEK SZYMON
10. ZBYLUT SAMANTA

Przedszkolaki startowały w 10 konkurencjach: biegu płaskim na 40 metrów, skoku w dal z miejsca, rzucie do kosza piłką siatkową, biegu na czas z przeplataniem szarfy na 40 metrów, rzucie woreczkiem do wiaderka, strzelaniu piłką siatkową do pustej bramki, kręceniu HULA-HOP, czołganiu w tunelu na czas, sztafecie z piłką na czas. 
Dzieci nie biorące udziału w zawodach dzielnie i głośno dopingowały na widowni Naszą drużynę. 
Walka drużyn była zacięta ale bardzo wyrównana , dzieci z naszego przedszkola po dogrywce zajęły IV miejsce.
Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowy DYPLOM .

Zadowoleni i radośni przyrzekli iż dołożą starań, aby jeszcze lepiej wypaść na następnych zawodach. 


[Obejrzyj fotografie]


MINI - OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA
  
Dnia 2 czerwca 2014 roku wszystkie przedszkolaki aktywni uczestniczyły w DNIU DZIECKA poprzez udział w zawodach sportowych . Mini- Olimpiada to zawody sportowe 
5 i 6 latków, zaś dzieci młodsze z ogromnym zaangażowanie dopingowały w sportowej rywalizacji starszych kolegów . 
Zawody otworzyła wicedyrektor pani Elżbieta Fejkiel , prowadziła je pani Ewa Bielczyńska, która była głównym sędzią zawodów. Dzieci poprzez sportową zabawę promowały zdrowy styl życia i rozwijały sprawność ruchową. Wszystkie przedszkolaki czynnie uczestniczyły w zawodach, przestrzegały umów, pokonywały trudności, zgodnie .współpracowały, wykonywały postawione zadania. Zawodnicy odczuwali radość ze swoich osiągnięć i umiejętności, rozumieli znaczenie sportu dla zdrowia. 
Mini- Olimpiada Przedszkolna rozpoczęła się od złożenia przyrzeczenia sportowego przez zawodników, następnie przystąpiono do pokonywania różnorakich konkurencji:
- przewlekania szarfy na czas
- czołgania w tunelu 
- rzutu woreczków do obręczy
- skoku w dal z miejsca
- rzutu obręczą do pachołka
- kręcenia hula- hop w pasie
- skoku w dal z miejsca
- rzutu piłeczką do wiaderka
- wyścigów ze zgniecionym balonem.
MINI - OLIMPIADĘ PRZEDSZKOLNĄ wygrały dzieci z grupy V „Tygryski”, 
II miejsce zajęły „Krasnale”, III miejsce dzieci z grupy „Misie”. 
Po wyczerpującej i zaciętej walce sportowej wszyscy z apetytem i uśmiechem na twarzy poczęstowali się słodziutkim lodzikiem dla ochłody a potem rozpoczęli wesołą zabawę z kolorowym balonem zamieniając go w wesołe zwierzątko, kwiatuszka , szablę czy koszyczek. 
Wszystkie dzieci w DNIU DZIECKA z radosną miną, słodkim upominkiem
i balonową zabawką opuszczały przedszkole. 


[Obejrzyj fotografie]


WYCIECZKA DO UMIESZCZA

Grupa „ Krasnale” w dniu 28 maja 2014 roku wyjechałaz panią Magdaleną Paczosa i z rodzicami do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pasikonik” u Marty Kielar w Umieszczu. 
Szczególną atrakcją gospodarstwa są konie do jazdy wierzchem; dla dzieci zaś kucyki. Każde dziecko w kasku ochronnym odbyło przejażdżkę na kucyku lub na koniu. Po przejażdżce dzieci wspólnie z rodzicami smażyły kiełbaskę na ognisku. W wolnych chwilach dzieci czynnie wypoczywały na placu zabaw lub w zaciszu szałasu w pobliskim brzozowym lasku. 
„Kaczuszki” przedstawiły krótki program artystyczny z okazji DNIA MATKI i wręczyły upominki. 
Na zakończenie odwiedziły stajnię w której przebywały konie i kucyki. 
Wspólne zdjęcie całej grupy wraz z rodzicami zakończyło wycieczkę. 


[Obejrzyj fotografie]


WYCIECZKA DO STROPKOWA

Dnia 28 maja 2914 roku dzieci z grupy I „Smerfy” pod opieką pani Urszuli Forystek i Rodziców odwiedziły Ogród Zoologiczny w Stropkowie. 
Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd i tryb życia, a także niektóre z nich mogły karmić. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. 
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. 
W drodze powrotnej , pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki. 


[Obejrzyj fotografie]


X TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ


27 maja 2014 roku drużyna z Naszego Przedszkola uczestniczyła
w X Międzyprzedszkolnym Turnieju Piłki Halowej – KROSNO 2014 .

Nasza drużyna wywodząca się z dzieci uczęszczających do grupy V „Tygryski” wystąpiła 
w składzie:

ü DŁUGOSZ WIKTOR
ü GERLACH KORNELIA
ü GŁOWA PATRYK
ü MAKOŚ AMELIA
ü MALIK WOJCIECH
ü MINDAK ZUZANNA
ü PIETRUKANIEC MARTYNA

Dzieci zajęły V miejsce otrzymały piękne medale, pamiątkowy DYPLOM, nagrodę niespodziankę dla całego przedszkola.
Nagrody wręczał pan Prezydent Miasta Krosna Bronisław Baran i Podkarpacki Kurator Oświaty pan Antoni Wydro. 


[Obejrzyj fotografie]


WYCIECZKA DO ODRZECHOWEJ

27 maja dzieci z grupy IV „Krasnale” z panią Elżbietą Kraś 
w towarzystwie Rodziców odwiedziły Ośrodek Edukacji Ekologicznej- Hrendówka w Odrzechowej. 
Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej, zwiedzały salę z eksponatami. 
„Krasnale” przedstawiły ukochanym Rodzicom program artystyczny przygotowany na tę okazję „ KOCHANEJ MAMIE I TATUSIOWI ” wręczając przygotowany upominek i różyczkę dla mamusi. 
Dzieci zajadały pieczone na grillu kiełbaski, słodkie ciasteczka i różne smakołyki. 
W drodze powrotnej „Krasnale” odwiedziły bliską ich sercu 
„Krainę baśni” przywitały znajomych i przyjaciół, szczególnie Królewnę Śnieżkę. Śmiechu i radości było co niemiara a wszystko utrwalone na kolorowych fotografiach. 


[Obejrzyj fotografie]


WYCIECZKA DO ODRZECHOWEJ

22 maja 2014 roku dzieci z grupy V „Tygryski” z panią wicedyrektor Elżbietą Fejkiel , wychowawczynią panią Barbarą Wieczorek w towarzystwie ukochanych Mam odwiedziły Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Hrendówka w Odrzechowej. 
Zwiedzały zabytkową muzealną leśniczówkę Nadleśnictwa Rymanów. Przedszkolaki zobaczyły kwaterę myśliwską ukrytą w lasach Beskidu Niskiego. Uczestniczyły wspólnie z mamusiami w zajęciach z edukacji przyrodniczej , rozpoznawały głosy zwierząt, ich nazwy, oglądały eksponaty, trofea leśników i smakowały „ runa leśnego”. 
W przepięknie położonej wśród leśnych kniei altance „Tygryski” zaprezentowały program artystyczny przygotowany z okazji DNIA MATKI - „ DLA CIEBIE MAMO” wręczając słodką od „serduszka” niespodziankę przygotowana dla mamusi i kolorową laurkę. Wszyscy z ogromnym apetytem zajadali pieczoną na grillu kiełbaskę. Dziecii mamy popróbowali słodkich ciasteczek i napoi. Wspólnym zabawom i harcom na świeżym powietrzu nie było końca. 
Dzieci w drodze powrotnej odwiedziły „ Krainę baśni” wstąpiły do Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka, Rumcajsa, Reksia, Smerfnej krainy – wszystkim bardzo trudno było się rozstać z bajkowymi przyjaciółmi. 
Zadowoleni i troszeczkę zmęczeni mali przedszkolacy – podróżnicy powrócili 
z majowej wyprawy. 

[Obejrzyj fotografie]


WYCIECZKA DO BIERÓWKI

21 maja 2014 roku dzieci z grupy III „ MISIE” z wychowawczynią panią Ewą Bielczyńską w towarzystwie Rodziców odwiedziły Centrum Edukacji |w Bierówce.
Przedszkolaki podziwiały piękną i tajemniczą salę dydaktyczną z eksponatami zwierząt, trofeami myśliwskimi, oglądały zdjęcia zwierząt , odznaczenia i medale leśników. 
Po ciekawych zajęciach edukacyjnych w ciszy i skupieniu przy pięknym śpiewie ptaków wspólnie z ukochanymi Rodzicami piekły kiełbaski przy ognisku, popijając ciepłą herbatkę i smakując słodkie ciasteczko. „MISIE” zaprezentowały program artystyczny przygotowany z okazji - DNIA MAMY- 


[Obejrzyj fotografie]


„MOJA PRZYGODA W MUZEUM ”- konkurs plastyczny-

Dnia 21 maja 2014 roku w salach Piwnicy PodCieniami ogłoszono wyniki XXXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „ MOJA PRZYGODA W MUZEUM ” 22 Edycji Lokalnej – Krosno 2014 . 

Konkurs ma na celu:
- pogłębiać wiedzę dzieci o zbiorach muzealnych;
- kształtować właściwe upodobania estetyczne;
- rozwijać umiejętności plastyczne.
Dzieci z grupy V „ Tygryski” wykonały pracę zbiorowa pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Fejkiel i Barbary Wieczorek; „KROŚNIEŃSKA STARÓWKA” za którą otrzymały wyróżnienie grupowe.
Wyróżnione dzieci to:
· GERLACH KORNELIA
· GÓRSKA ZOFIA
· JANCZEWSKA ALICJA
· MAKOŚ AMELIA
· MALIK WOJCIECH
· SPORNIAK KAJA 
· SUPEL MAJA
· WŁODYKA BARTOSZ
· ZAWISZA MIRELLA
· ZBYLUT SAMANTA 
Nagrodzone dzieci otrzymały pamiątkowe DYPLOMY, materiały plastyczne 
i niespodziankę dla całej grupy. Uczestnicy wernisażu skorzystali ze słodkiego poczęstunku. 

[Obejrzyj fotografie]


„WIOSNA WIERSZEM MALOWANA”- konkurs plastyczno- recytatorski -


Dnia 14 maja 2014 roku dziewczynki z grupy V „Tygryski” reprezentowały Nasze Przedszkole w konkursie plastyczno- recytatorskim „WIOSNA WIERSZEM MALOWANA” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy 
w Krośnie pod egidą pani Grażyny Gregorczyk - Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna. Celem cyklicznych wiosennych spotkań najmłodszych jest rozbudzanie zainteresowań przedszkolaków poezją, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich; integrowanie dzieci niepełnosprawnych z ich rówieśnikami, upowszechnianie kultury żywego słowa. 

Nasze Przedszkole reprezentowały:
- GERLACH KORNELIA z wierszem „ Tęcza”
- ALICJA JANCZEWSKA z wierszem „ Wiosenne porządki”
- AMELIA MAKOŚ z wierszem „ Pracowita pani Wiosna”

Dziewczynki na konkurs wykonały również dowolną techniką prace plastyczne nawiązujące do prezentowanych słownie utworów. Do konkursu przygotowały się pod kierunkiem pani Elżbiety Fejkiel i Barbary Wieczorek. 

AMELIA MAKOŚ zdobyła I miejsce w kategorii plastycznej za rysunek do utworu 
U. Piotrowskiej „Pracowita pani Wiosna” otrzymując pamiątkowy DYPLOM, zestaw bajek i książeczek do kolorowania, słodycze. KORNELIA GERLACH I ALICJA JANCZEWSKA otrzymały wyróżnienie i przepiękne ręcznie wykonane serca 
z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów artystycznych. 


[Obejrzyj fotografie]


„TANIEC ŁĄCZY, JEDNOCZY, BAWI”

Dnia 14 maja dziewczynki uczęszczające do grupy IV „Krasnale” uczestniczyły 
w konkursie tańca z różnych stron świata pod tytułem: „ TANIEC ŁĄCZY , JEDNOCZY, BAWI ”.

Konkurs miał na celu:
- promować spontaniczną ekspresję muzyczną, rytmiczną i taneczną dzieci;
- pozwalać na wymianę doświadczeń metodycznych i artystycznych nauczycieli prowadzących grupy taneczne. 

Grupa „WESOŁE NUTKI” przygotowywana pod kierunkiem pani Elżbiety Kraś wystąpiła w następującym składzie:
- Czech Amelia
- Klimkiewicz Iga
- Koczela Joanna
- Wilkowska Zuzanna
- Wilk Jagoda
- Zajdel Antonina 

„ WESOŁE NUTKI” otrzymały wyróżnienie, piękny puchar i nagrodę niespodziankę. Gratulujemy!

[Obejrzyj fotografie]


„Mamo, Tato, pij wodę”

W dniach od 5 maja do 9 maja 2014 roku dzieci z Naszego przedszkola uczęszczające do grupy III „ Misie” brały udział w akcji promującej zdrowy styl życia pod tytułem „ Mamo, Tato, pij wodę”. 
Pani Ewa Bielczyńska przeprowadziła następujący cykl zajęć edukacyjnych: 
- Mamo, Tato, pij wodę , bo daje życie
- Mamo, Tato, pij wodę, na zabawę miej ochotę
- Mamo, Tato, pij wodę, zyskasz zdrowie, energię i urodę
- Wolę wodę, bo dużo potrafi
-Wolę wodę , bo jest bezcenna. 


[Obejrzyj fotografie]


„Namaluj świat przez okna Oknoplast”- konkurs plastyczny.

Dzieci z naszego przedszkola w miesiącu kwietniu uczestniczyły w konkursie plastycznym: „Namaluj świat przez okna Oknoplast” . 
Konkurs miał na celu:
- kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne;
- kształtowanie wśród dzieci pozytywnego wizerunku postrzegania świata. 

Dziewczynki z grupy V „ Tygryski” otrzymały - wyróżnienie i pluszową niespodziankę : 
- ZOFIA GÓRSKA 
- JULIA JEFIMOW
- NATALIA TATRZAŃSKA
Prace na konkurs przygotowywały pod kierunkiem pani Barbary Wieczorek.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 1 maja 2014 roku 
w czasie XV Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych – Krosno 2014

[Obejrzyj fotografie]


„WIOSENNE WIERSZOWANKI” 10 DZIECIĘCY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 25 kwietnia 2014 roku dzieci z grupy II „ Kaczuszki” uczestniczyły w konkursie recytatorskim „ WIOSENNE WIERSZOWANKI” organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury KSM Krosno. 

Celem konkursu było :
- upowszechnianie wartościowej poezji prezentującej świat dziecka;
- rozbudzanie i wyrobienie nawyku poprawnej wypowiedzi;
-kształtowanie umiejętności samodzielnej i indywidualnej interpretacji;
- wpajanie wzorów kulturotwórczych. 

Dzieci zaprezentowały następujące utwory przygotowywane pod kierunkiem pani Magdaleny Paczosy:
· „ Chwalipięta” Ireny Suchorzewskiej – Natasza Książek, Anita Szymkowicz;
· „ Komputer zachorował” Agnieszki Galicy – Kacper Teneta;
· „ Jak to dobrze być chłopakiem” Katarzyny Kowalskiej – Sebastian Chwaleba, Bartosz Czekański . 

Uczestnicy konkursu otrzymali DYPLOMY i książeczki edukacyjne. 


[Obejrzyj fotografie]


18 PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - KROSNO 2014

Dnia 28 marca 2014 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w 18 PRZEGLĄDZIE PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ – KROSNO 2014. 
Głównym celem konkursu piosenki jest promowanie dziecięcej twórczości muzycznej 
i konfrontacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych. 
Nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci:
- z grupy IV „ Krasnale” przygotowywane przez panią Elżbietę Kraś :
· Krzanowski Antoni, Krzanowski Marek, Zajdel Antonina z piosenką 
„ Wiosenny rock en roll ” dzieci uzyskały nagrodę I stopnia , każde z nich zaproszenie na 2 godzinny pobyt na basenie w Hotelu Dwór Kombornia 
i niespodziankę ze słodyczami; 
- z grupy V „ Tygryski ” przygotowywane przez panią Barbarę Wieczorek :
· Makoś Amelia , Martyna Pietrukaniec z piosenką „ Zimowa poleczka”- dziewczynki uzyskały nagrodę II stopnia, każda zaproszenie na 2 godzinny pobyt na basenie w Hotelu Dwór Kombornia i niespodziankę ze słodyczami; 
· Górska Zofia, Jamień Kinga, Supel Maja, Tatrzańska Natalia
z piosenką „ Cztery pory roku” dziewczynki otrzymały wyróżnienie
i niespodziankę ze słodyczami;
· Kornelia Gerlach i Zbylut Samanta z piosenką „ Witaminki” dziewczynki otrzymały pochwałę za aranżacje i niespodziankę ze słodyczami. 
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy DYPLOM i zaproszenie do kontynuacji zamierzeń artystycznych. 


[Obejrzyj fotografie]


„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

W miesiącu marcu 2014 roku nasze przedszkole realizowało – Program edukacji antynikotynowej dla dzieci przedszkolnych „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”. 
Program edukacji antynikotynowej dla dzieci przedszkolnych w całości był realizowany 
w grupach najstarszych; „ Misie”, „Krasnale” i „ Tygryski”, częściowo w grupach dzieci młodszych „Smerfy” i „ Kaczuszki”. 
Program ten umożliwia wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie 
w sytuacjach , w których inne osoby palą przy nich papierosy. Stanowi on pierwsze ale bardzo ważne ogniwo w edukacji antytytoniowej u dzieci. 
Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach. Były one ciekawe i interesujące. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat palenia papierosów – tytoniu i jego skutków. Udział w warsztatach pobudził znacznie ciekawość dzieci, zachęcał do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i obserwacjami. Proponowane zabawy ruchowe, tematyczne, konstrukcyjne inspirowały wyobraźnię najmłodszych . Wszystkie przedszkolaki zaprzyjaźniły się ze smokiem Dinusiem, chętnie śpiewały o nim piosenkę 
i wyruszały na wspólną wycieczkę pociągiem na wieś.

Scenariusze odbytych zajęć to :
- Wycieczka po okolicy przedszkola mająca na celu zlokalizowanie różnych źródeł dymów, określanie rodzajów dymów i przyczyn wydobywania się dymów? 
- Co i dlaczego dymi? – szukanie wspólnie odpowiedzi;
- Jak się czuję kiedy dymi papieros?- uwrażliwienie dzieci na szkodliwość dymu papierosowego;
- Co się dzieje gdy ludzie palą papierosy?- uświadomienie skutków palenia papierosów;
- Jak unikać dymu papierosowego?- uwrażliwienie dzieci na miejsca, 
w których mogą być narażone na wdychanie dymu papierosowego, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach , w których inni palą papierosy. 

Dzięki udziałowi w zajęciach z zakresu edukacji antynikotynowej dzieci usystematyzowały swoją wiedze na temat szkodliwości dymu tytoniowego, zaczęły zastanawiać się , w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażone są na wdychanie dymu z papierosa. 

[Obejrzyj fotografie]


OLIMPIADA SPORTOWO-JĘZYKOWA czyli PRZEDSZKOLADA

Dnia 12 lutego 2014 roku dzieci z Naszego Przedszkola wzięły udział 
w PRZEDSZKOLADZIE czyli mini olimpiadzie sportowo – językowej. 
PRZEDSZKOLADA została zorganizowana przez Szkółkę Kick in English. W imprezie która odbywała się w Hali Sportowej – wzięły udział dzieci 4-5 letnie. 
Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy III „ Misie” w składzie: 
Tymoteusz Bardzik, 
Paweł Ginalski, 
Wiktor Hejnar, 
Szymon Matuszewski, 
Patryk Prajznar,
Szymon Radkowski 
pod opieką wychowawcy pani Ewy Bielczyńskiej. 
Dzieci brały udział w konkurencjach : sportowych, językowych, zabawach z animatorem dziecięcym – klaunem. 
Dla najmłodszych zawodników organizatorzy przygotowali poczęstunek i niespodzianki – milutkie „pluszaczki ” dla każdego uczestnika olimpiady. 

[Obejrzyj fotografie]


BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU


Od Trzech Króli, po ostatki wszędzie bale i prywatki,
Piękne stroje, dziwne maski, śpiewy, tańce i oklaski.
Od dziadunia , aż po malca, każdy chce zatańczyć walca,
Wszyscy bawią się wspaniale , jak co roku w karnawale.Dzieci z naszego przedszkola wspaniale bawiły się na balu karnawałowym, który w czwartek 6 lutego 2014 roku przygotowali nauczyciele i rodzice.
Czas karnawału – to czas zabaw także dla najmłodszych. W naszym balu wzięły udział wszystkie dzieci z przedszkola, które były przebrane za postacie z bajek i filmów. 
W doskonałym nastroju tańczyły wspólnie wróżki, księżniczki, pszczółki, biedronki, rycerze czy piraci. Porządku zaś pilnowali policjanci, strażacy, Indianie , Batmani i Spajdermeni.
Na balu nie zabrakło kolorowych korowodów, różnorakich pociągów, wężów, spirali czy wymyślnych tańców. Wystrój przedszkola wprowadzał dzieci w radosny i pogodny nastrój 
i inspirował je do zabawy .
Wszystkie przedszkolaki pozowały do niezapomnianych fotografii, aby kiedyś móc wspominać radosne zabawy z dzieciństwa. W konkursach dzieci prezentowały wiersze, piosenki, tańce otrzymując w nagrodę słodkie upominki.
Uśmiechnięte , choć nieco zmęczone tańcem dzieci w południe udały się na odpoczynek.
Serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania i dołożyli wszelkich starań, aby ich pociechy pięknie prezentowały się na balu, co z pewnością przyczyniło się do wspaniałego samopoczucia i niezapomnianych przeżyć wszystkich przedszkolaków.

Do zobaczenia na kolejnym balu – już za rok!

[Obejrzyj fotografie]


„ Święto Babci i Dziadzia w przedszkolu”


„A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia,
Wszystkim babciom, wszystkim dziadziom,
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień ,
I dużo radości.”


Mimo, że styczeń jest miesiącem zimowym, są takie dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu i kręci łza w oku. 
To ŚWIĘTO BABCI – 21 STYCZNIA, ŚWIĘTO DZIADKA – 22 STYCZNIA. 
W dniach 20-24 stycznia 2014 roku w Naszym Przedszkolu odbywały się uroczystości związane z obchodami Święta Dziadków, przygotowywane na poszczególnych grupach przez dzieci pod okiem nauczycielek:
20.01- grupa III „ Misie”- p. Ewa Bielczyńska
21.01- grupa IV„ Krasnale” – p. Elżbieta Kraś
22.01- grupa II „Kaczuszki” – p. Magdalena Paczosa, p. Teresa Steliga
23.01- grupa V „Tygryski”- p. Barbara Wieczorek, p. Elżbieta Fejkiel
24.01- grupa I „ Smerfy” – p. Urszula Forystek
Na wszystkich grupach w uroczystościach uczestniczyła wice dyrektor p.Elżbieta Fejkiel, która składała dostojnym gościom:
- Najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim jak również pracowników przedszkola życzyła dużo zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu na co dzień a przede wszystkim tego, żeby od swoich wnucząt każdego dnia Państwo doznawali miłości i szacunku. 
Przedszkolaki przygotowały przedstawienia w których wyrażali wielką miłość do babci 
i dziadzia. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role a przybyli goście ze wzruszeniem odbierali czułe słówka. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Grupa „ Tygryski” pokazała jeszcze bożonarodzeniowe „ Jasełka”. Dla swoich bliskich maluchy przygotowały drobne upominki w postaci laurek, kwiatuszków czy serduszek. Następnie dzieci zaprosiły na wspólny poczęstunek , tańce z ukochanymi dziadkami i pozowały do pamiątkowych rodzinnych fotografii.
Atmosfera uroczystości była wspaniała i podniosła, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkania upływały w miłej, radosnej i serdecznej atmosferze. 

[Obejrzyj fotografie]


 

 

Przedszkole  Miejskie  Nr  4  w  Krośnie  -  ul.  Wyzwolenia  6  B,  tel.  13  43  239  50,  e-mail:  pm4krosno@interia.eu