|
2016 r.
PRZEDSZKOLNA WIGILIA - 2016 -
Wigilią pachnie cały dom,
o bliskich myśli każdy,
zapal choinkę wyjdź przed dom,
poszukać pierwszej gwiazdy.
21 grudnia 2016 roku tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Tygryski” i „Krasnale” przedstawiły rodzicom i przybyłym gościom bożonarodzeniowe jasełka. Przedszkolaki znakomicie wcieliły się
w role Maryi, Józefa, aniołków, królów, postaci z Polski – krakowianki
z krakowiakiem i różnych stron świata: Eskimosa, Hindusa, Indianina, Chinki, Japonki.
W przedszkolu zapanowała prawdziwie rodzinna i świąteczna atmosfera.
Pani Dyrektor Teresa Janusz złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalna magię radości i niecierpliwości oczekiwania na pierwszą wigilijną gwiazdkę.
Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały na wigilijnym obiedzie barszczyk
z uszkami, pierogi z kapustą i serem, gołąbki z grzybami i owocowy kompot.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom tradycje i zwyczaje świąteczne, lecz również co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje w grupie i rodzinie.
Na zakończenie wigilijnego obiadu wszyscy wspólnie kolędowali przy przedszkolnej choince.
[Obejrzyj
fotografie]
Zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia
14 grudnia 2016 roku dzieci z grupy „Tygryski” zaprosiły do przedszkola swoich rodziców na zajęcia otwarte prowadzone przez panią Elżbietę Fejkiel. Tematem zajęć były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.
Zajęcia przybliżyły dzieciom zwyczaje i tradycje świąteczne. Nauczycielka wraz
z dziećmi ubierała choinkę w sali zabaw oraz przygotowywała stroiki na przedszkolną wigilię.
Przedszkolaki przygotowując się do świąt rozwiązywały wiele zagadek, rebusów, uczyły się liczyć i segregować ozdoby choinkowe, śpiewały kolędy i pastorałki wraz ze swoimi rodzicami.
Zajęcie odbywało się w miłej i świątecznej atmosferze – zaproszeni goście otrzymali kartki z życzeniami oraz bombki wykonane przez dzieci.
[Obejrzyj
fotografie]
„Mikołaj w przedszkolu”
„Święty Mikołaju
na Ciebie czekamy
przez okno zmarznięte
ciągle wyglądamy….”
Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.
Przygotowują się do niego starannie, każda grupa przygotowuje piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkowa osobą. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.
6 grudnia 2016 roku wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał im długo na siebie czekać. Zawitał do naszego przedszkola w towarzystwie pani Reniferowej, przynosząc dzieciom na każdą grupę dużo prezentów.
Następnie dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne
z ukochanym Mikołajem.
Przedszkolaki z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
Tą drogą serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne upominki dla dzieci, a Mikołajowi i pani Reniferowej za wspaniałą zabawę
[Obejrzyj
fotografie]
„ANDRZEJKOWE WRÓŻBY”
…Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać…
Dnia 28 listopada 2016 roku w grupie „Krasnale” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pod tytułem „Andrzejkowe wróżby” prowadzone przez panią Barbarę Wieczorek.
Wspólne wróżenie miało na celu budzenie i rozwijanie zainteresowania tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi. Dzieci, jak i przybyli goście wzbogacili swoją wiedzę na temat tradycyjnych wróżb i zabaw andrzejkowych. Spotkanie zachęciło do kultywowania tradycji andrzejkowych w gronie rodziny, jak też zintegrowało z najbliższym otoczeniem dziecka: przedszkole – rodzic. Wszystkich uczestników wprowadziło w miły i radosny nastrój.
Dzieci po zapoznaniu się z krótka informacją o tradycjach andrzejkowych, wysłuchaniu wiersza, zagadek i przysłów o Andrzeju, przeliczeniu 13 zapalonych świec przystąpiły z ogromnym zapałem do odszukiwania ukrytych w sali listów z zadaniami od zaprzyjaźnionej czarodziejki z Łysej Góry po rozwiązaniu których, mogły brać udział we wróżeniu.
Przy dźwiękach piosenek „Dziecięce marzenia”, „Maszerują buty” i „Lanie wosku” odbywały się czary i wróżby andrzejkowe. Dzieci losując kolorowe wstążki dowiedziały się, co ich czeka w najbliższej przyszłości,
a trafienie monetą przez lewe ramię do miski z wodą pozwalało na spełnienie upragnionego marzenia. Po wylosowaniu z magicznego woreczka liczby każdy uczestnik zabawy dowiedział się, jaką jest osobą i jaki jest jego szczęśliwy kamień.
Wiele radości i uśmiechu wywołało wróżenie z butami, które udało się dzięki pomocy przybyłych gości.
Rodzice również przyłączyli się do andrzejkowego wróżenia, losując owoc z „ Talerza niespodzianki” usłyszeli jacy są i co ich czeka w najbliższym czasie.
Wszystkie „Krasnale” z przejęciem wypowiedziały też szczególne zaklęcie: A teraz wosku lanie, co ma być niech się stanie; i przystąpiły do działania, otrzymane woskowe obrazki oglądały z każdej strony, szukając tajemnego znaku. We wspólnym wróżeniu uczestniczyła również pani Teresa Janusz - Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie.
Na zakończenie tak miłego spotkania były różne tańce- połamańce, słodki poczęstunek i rozmowy o najbliższej przyszłości odkryte w andrzejkowych wróżbach.
Aby zaś dochować tradycji andrzejkowej na zakończenie dzieci pożegnały się z zaklęciem słowami:
„ Hokus, pokus, marokus,
Obracamy się na pięcie
I zdejmujemy zaklęcie”.
[Obejrzyj
fotografie]
SAŁATKA OWOCOWA - zajęcia otwarte –
Dnia 10.11.2016 roku w grupie 4,5 i 6-latków „Misie” prowadzonej przez panią Mariolę Barud odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców pod tytułem „Sałatka owocowa”.
Dzieci poznały różne owoce: krajowe i egzotyczne. Były różne zabawy między innymi „Sałatka owocowa”. Najważniejszym jednak punktem zajęć było wykonanie sałatki. Dzieci umyły ręce, założyły fartuszki i przystąpiły do pracy. „Misie” z wielkim zaangażowaniem podeszły do zadania. Krojenie owoców sprawiło wszystkim wielką przyjemność. Na koniec zajęć odbyła się degustacja.
Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, włączenie rodziców do aktywnej współpracy, a przede wszystkim do utrwalenia nawyków zdrowego odżywiania się.
[Obejrzyj
fotografie]
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU
- 11 LISTOPAD -
Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu 10 listopada odbył się uroczysty apel.
Wszystkie starszaki z przypiętymi kwiatami w barwach narodowych i flagami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Dzieci wysłuchały kilku informacji związanych ze Świętem Niepodległości oraz o wydarzeniach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało - czerwona flaga, o czasach gdy trzy obce państwa dokonały rozbioru naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy.
Słowem i piosenką dzieci oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłości do Ojczyzny.
W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz jakże wymowne z wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” - „ Kto ty jesteś?” – „Polak mały” czy recytacja utworu
o umiłowanych barwach każdego Polaka - „czerwień to miłość, biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste”.
Głównym celem spotkania było kształcenie miłości i przywiązania do ojczystego kraju, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski.
Sądzimy, iż ten apel pozostanie na dłuższy czas w pamięci „małych Polaków” z naszego przedszkola.
18 listopada dzieci odwiedziły „Stary cmentarz” w Krośnie i zapaliły znicze na grobach poległych obrońców naszego miasta i walczących
o odzyskanie niepodległości przez Polskę.
[Obejrzyj
fotografie]
„ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ”
„Bolą ząbki na gołąbki, a na deser jakoś nie…”
Dnia 27 października 2016 roku dzieci 5-letnie z naszego przedszkola odwiedziły Gabinet Specjalistycznej Praktyki Dentystycznej dr nauk medycznych lek. dentysty Pani Magdaleny Kamińskiej - Jałozy.
Spotkanie z dentystką zorganizowała Gmina Miasta Krosna w ramach realizacji „Programu profilaktyki stomatologicznej dzieci
5- letnich”.
Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciu zorganizowanym w gabinecie stomatologicznym zapoznając się dokładnie z jego wyposażeniem. Poznały zasady dbania o higienę jamy ustnej, dowiedziały się ile czasu i jak należy czyścić zęby, aby jak najdłużej były zdrowe. Utrwaliły zasady zdrowego odżywiania i usłyszały iż, słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale… raz w jednej porcji, a po ich spożyciu należy zęby dokładnie wyczyścić.
Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model uzębienia, na którym pani doktor zademonstrowała dokładny sposób czyszczenia zębów i zakładania plomb. Dzieci oglądały różne rodzaje past do zębów
i szczoteczek dziecięcych przeznaczonych do dbania o zdrowy uśmiech.
Celem wizyty w gabinecie stomatologicznym było przybliżenie dzieciom 5-letnim sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania
o zęby, zmniejszenie obaw najmłodszych przed wizytą u stomatologa oraz zachęcanie dzieci do kontroli i dbałości o uzębienie.
Mamy nadzieję, że od tej pory już żaden przedszkolak nie będzie się bał wizyty u dentysty; a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze, bo zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla małego człowieka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia.
Pięciolatki zapamiętały, iż higiena jamy ustnej jest jedną z najskuteczniejszych metod profilaktyki zapobiegającej powstawaniu próchnicy.
Na zakończenie spotkania z panią dentystką każde dziecko otrzymało zestaw do profilaktyki stomatologicznej.
[Obejrzyj
fotografie]
RODZICE W PRZEDSZKOLU - PORADY STOMATOLOGICZNE -
„Kto o zęby co dzień dba, ten radosny uśmiech ma"
Dnia 27 października 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie rodziców dzieci uczęszczających do placówki z dentystką dr nauk medycznych lekarzem panią Magdaleną Kamińską- Jałozą.
Spotkanie zorganizowano w ramach realizowanego przez Gminę Miasta Krosna - Programu informacyjno - edukacyjnego z zakresu profilaktyki stomatologicznej.
Rodzice dowiedzieli się:
· jakie są zasady higieny jamy ustnej,
· czym jest próchnica; jak się rozwija i co wpływa na jej rozwój;
· jak kształtować prawidłowe nawyki higieniczne jamy ustnej i zapobiegać próchnicy u najmłodszych;
· jak myć dziecku zęby w zależności od wieku;
· w jaki sposób dbać o zęby, co to jest lapisowanie, lakierowanie i lakowanie zębów;
· czy używać nici dentystycznych?
· czy stosowanie fluoru jest bezpieczne?
· czy fluor jest nam potrzebny?
· czy leczenie zębów mlecznych u dziecka jest konieczne?
· kiedy udać się z wizytą do gabinetu stomatologicznego?
· dlaczego znajomość czasu wyrzynania zębów stałych jest istotna?
· jakiej szczotki do zębów powinny używać dzieci?
W spotkaniu z dentystą uczestniczyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz i grono pedagogiczne przedszkola.
Uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne i ilustrowany poradnik dla rodzica „ Ząbkowe przedszkole”
[Obejrzyj
fotografie]
„Suszymy owoce- jabłka”- tradycja regionalna-
„Jestem jesień z pełnym koszem, dobre rzeczy wam przynoszę,
mam kapustę do kwaszenia i owoce do suszenia i owoce do suszenia…’
Jesień to czas przygotowywania zapasów na zimę. W ramach realizacji zadań
a zakresu edukacji przedszkolnej i kultywowania tradycji regionalnych dzieci dowiedziały się w jaki sposób można przechowywać owoce podczas zimy, aby zachować ich wartości odżywcze.
Przedszkolaki z grupy „Krasnale” z panią Barbarą Wieczorek w miesiącu październiku uczestniczyły w zajęciu kulinarno-gospodarczym – Suszymy owoce - jabłka.
Dzieci poznały walory smakowe i zdrowotne różnych odmian jabłek zgromadzonych w kąciku przyrody, przypomniały jakie cenne witaminy ukryte są
w najpopularniejszych owocach rosnących w naszym kraju. Poznały jabłuszka wszystkimi zmysłami; wzrokiem, smakiem, zapachem i dotykiem, dowiedziały się, jak dawniej przygotowywano owocowe zapasy na zimę – suszone jabłka, śliwki, gruszki, kompoty owocowe, konfitury, dżemy czy kwaszone w kapuście owoce- cenne źródło witamin i minerałów.
„Krasnale” ubrane w kolorowe fartuszki przystąpiły do pracy, wcześniej przygotowane jabłka kroiły w małych zespołach na cienkie plastry, zachowując szczególną ostrożność podczas korzystania z noża. Następnie dzieci nawlekały plasterki jabłek według ustalonych zasad na żyłkę. Po wykonaniu zadania z pomocą nauczycielki łączyły susz owocowy w długi jabłkowy sznurek i zawiesiły w kąciku przyrody, aby
z łatwością mogły obserwować zachodzący proces suszenia.
Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem i dokładnością wykonały susz owocowy z jabłek, który zostanie wykorzystany w czasie przygotowań do przedszkolnej wigilii na regionalny kompot.
„Krasnale” zadeklarowały wykonanie chipsów owocowych do przegryzania na jesienne dni.
[Obejrzyj
fotografie]
„Kiszenie kapusty”- tradycja regionalna-
„Wielki rwetest dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi,
szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie…”
Strofy tej przedszkolnej piosenki stały się inspiracją do kultywowania regionalnej tradycji, jaką jest z pewnością „kiszenie kapusty’.
W październiku dzieci z grupy „Tygryski” z panią Elżbietą Fejkiel w ramach realizowanych założeń programu wychowania przedszkolnego
i przygotowań do zbliżającej się zimy uczestniczyły w zajęciu kulinarno- gospodarczym – „Kiszenie kapusty”.
Dzieci zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Przedszkolaki dowiedziały się, iż kiszona kapusta oprócz walorów smakowych jest cennym źródłem witamin. Poznały kapustę wszystkimi zmysłami; wzrokiem, smakiem, zapachem
i dotykiem, dowiedziały się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę, oglądały szatkownicę i poznały jej działanie.
Następnie „Tygryski” poznały etapy kiszenia kapusty oraz przyprawy niezbędne do jej wykonania – liść laurowy, koper, ziele angielskie, sól. Wszyscy
w fartuszkach przygotowani do działania zabrali się do pracy. Po poszatkowaniu kapusty dzieci wrzucały ją do przygotowanych słoików, dodając marchew i przyprawy. Każdą warstwę posypywały solą, nie zapomniały też o dokładnym ugniataniu kapusty
w słoiku, tak aby puściła sok.
Wszystkie wykonane zapasy umieszczono w kąciku przyrody, aby dzieci mogły obserwować proces fermentacji.
W niedługim czasie „Tygryski” sprawdzą, jak smakuje ich kiszona kapusta.
Po skończonej pracy wszystkie dzieci zostały uznane za mistrzów w kiszeniu kapusty, doceniając w ten sposób ich trud i zaangażowanie na zajęciu.
[Obejrzyj
fotografie]
„MOJE MIASTO - KROSNO”
Dnia 20 października 2016 roku dzieci z grup starszych „Tygryski” z panią Elżbietą Fejkiel, „Misie” z panią Mariolą Barud i „Krasnale” z panią Barbarą Wieczorek w ramach realizowanych zadań edukacyjnych z zakresu – poznajemy swoje miasto KROSNO – odwiedziły najbliższą okolicę wokół przedszkola.
Przemierzając ulicę Wyzwolenia i Kolejową dzieci zobaczyły piękny zabytkowy budynek Urzędu Pocztowego nr 2 przy ulicy Mielczarskiego; poznały pracę pań w okienkach nadawczych z listami i paczkami.
Przedszkolacy idąc wzdłuż ulicy Naftowej oglądały plac manewrowy dla autobusów wyruszających z pasażerami z Krosna do innych miejscowości. Dzieci chętnie odczytywały numery zaparkowanych pojazdów, stanowisk dla pasażerów i miejscowości do których można dojechać z Krosna wyświetlane na kolorowych tablicach odjazdów. Przed budynkiem dworca PKS wszyscy chętnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
Następnie starszaki przeszły peronem wzdłuż torów oglądając odnowioną fasadę zabytkowego budynku dworca PKP – KROSNO - od ulicy Pużaka
i udały się schodami na kładkę wiaduktu kolejowego by podziwiać panoramę naszego miasta. Niektóre dzieci próbowały odnaleźć miejsce swojego zamieszkania lub nazywały rozpoznawane budynki, kościoły.
Wszystkie dzieci były zadowolone z poznania najbliższej okolicy przedszkola, nazywały poznane rejony miasta, wskazywały miejsca z odbytych wypraw z rodzicami.
Wycieczka w której uczestniczyły jeszcze bardziej rozbudziła w nich zainteresowanie własną miejscowością i naszym regionem.
[Obejrzyj
fotografie]
„ZIELONY KOPCIUSZEK”
„Zielony Kopciuszek” to widowisko teatralne w formie edukacyjnej które dzieci
z najstarszych grup naszego przedszkola „Misie”, „Krasnale” i „Tygryski” obejrzały dnia
6 października 2016 roku.
Spektakl był prezentowany w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przez aktorów krakowskiego teatru - Kultureska.
Widowisko „Zielony Kopciuszek” przybliża najmłodszym mieszkańcom Krosna ważny problem jakim jest zanieczyszczenie powietrza.
Na spektakl wszystkie dzieci zaprosił pan Prezydent Miasta Krosna za pośrednictwem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna.
[Obejrzyj
fotografie]
MUZEUM PODKARPACKIE w KROŚNIE - Dzień Otwarty-
Dnia 14 września 2016 roku dzieci z grup starszych „Misie”, „Krasnale”i „Tygryski” uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Podkarpackiego
w Krośnie w ramach tak zwanych Dni Otwartych.
Przedszkolacy zwiedzali ekspozycje stale;- Pradzieje Podkarpacia- Przeszłość Ożywiona - wystawę archeologiczną przedstawiającą historię osadnictwa na terenie Podkarpacia;
- Z dziejów Krosna i regionu- ukazującą dzieje miasta Krosna zwanego niegdyś Parva Cracovia – Mały Kraków i okolic: Iwonicza Zdroju i Rymanowa Zdroju.
Przedszkolacy z zainteresowaniem oglądali eksponaty poświęcone walkom o niepodległość Polski i te zgromadzone z okresów I i II wojny światowej, szczególnie chłopcy zachwycali się bronią palną krótką i długą.
W skupieniu dzieci porównywały różne flagi Polski i godła Orła Białego wykonane w różnych technikach plastycznych i z różnorakich materiałów.
- Historia oświetlenia- z bogatym zbiorem lamp naftowych aż po różnorodne obiekty służące do oświetlania wnętrz mieszkalnych, publicznych
i przemysłowych.
Dzieci zobaczyły kopie pierwszej lampy naftowej i zabytki związane z działalnością Ignacego Łukasiewicza – odkrywcy ropy naftowej i wynalazcy lampy naftowej pracującego niedaleko Krosna w Bóbrce, gdzie obecnie mieści się Muzeum Przemysłu Naftowego.
- Galerię twórców krośnieńskich XIX i XX wieku – ekspozycję prezentującą malarstwo, rzeźby i rzemiosło artystyczne tworzone przez rodzimych artystów;
- Szkło podkarpackich hut- szklane wyroby hutnicze tworzone w Krośnie
a prezentujące dorobek krośnieńskiego dziedzictwa szklarskiego.
Dzieci oglądały też wystawy czasowe:
- Broń i sztuka Japonii
- Symbole naszej historii
Na zakończenie wizyty w muzeum przedszkolacy wybrali się na muzyczne wędrówki po dawnej Europie z Zespołem Muzyki Dawnej „Vox Angeli.” Dzieci wysłuchały koncertu muzyki dawnej i uczestniczyły w „mini warsztatach” tańca dawnego.
[Obejrzyj
fotografie]
„Mali patrioci”
Dnia 2 września 2016 roku dzieci z grup starszych „ Tygryski”, „Krasnale” i „ Misie” uczestniczyły w apelu poświęconym 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Dzieci poznały krótki zarys historyczny tamtych bolesnych dla Polski dni. Spotkanie to przybliżyło dzieciom wiedzę na temat własnej ojczyzny
i jej dziejów, zasiewając w najmłodszych patriotyzm i miłość do swojego miasta i kraju.
Na zakończenie wszystkie dzieci z ogromną duma i przejęciem odśpiewały Hymn Polski – większość z nich ubrana w piękne barwy narodowe - biel i czerwień.
[Obejrzyj
fotografie]
Żegnamy przedszkole
Dzisiaj jest ważny dzień, wszyscy o nim wiemy,
bo my „sześcio i siedmiolatki” do szkoły idziemy.
Żegnamy przedszkole i miłe w nim chwile,
kiedy na zabawie dni mijały mile.
Dnia 27.06.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkolaków kończących pierwszy etap edukacji. Był to dzień wyjątkowy, pełen przeżyć zwłaszcza dla dzieci, które wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności i talenty, śpiewając piosenki, recytując wiersze i tańcząc.
Wśród zaproszonych gości były: pani dyrektor Miejskiego Zespołu Szkól Nr 6 w Krośnie Teresa Janusz i wicedyrektor pani Elżbieta
Fejkiel. Pani dyrektor Teresa Janusz podziękowała dzieciom za wspaniały występ, ciekawe przedstawienie, tańce i piosenki. Życzyła wszystkim zebranym, dzieciom i rodzicom dobrego odpoczynku, aby czas wakacji był czasem nabierania sił do dalszej nauki i pracy. Pani dyrektor złożyła również podziękowanie rodzicom za pomoc, współpracę w organizowaniu uroczystości przedszkolnych, wycieczek i doradztwo w podejmowanych działaniach.
Po zakończonym występie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i upominki niespodzianki.
[Obejrzyj
fotografie]
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Dnia 24 czerwca 2016 roku nasze przedszkole odwiedził policjant młodszy aspirant pan Marcin Krówka pracujący w Komendzie Policji w Krośnie.
Po krótkiej pogadance dzieci obejrzały film edukacyjny „Bezpieczne zachowania” – z serii „Bezpieczna szkoła w strefie Schengen” nawiązujący do zbliżających się wakacjami i sytuacji do jakich może dojść w czasie letniego wypoczynku.
Wszystkie niebezpieczne sytuacje dzieci rozwiązywały z głównym bohaterem policjantem - Polim. Dzieci poznały jak należy się bezpiecznie zachowywać:
- przypomniały sobie numer alarmowy 112
- w jakich okolicznościach korzystamy z numeru alarmowego; o czym musimy pamiętać; gdzie jesteśmy, co się stało, kto dzwoni,
- policjant Poli pokazał zasady korzystania z przejścia dla pieszych,
- jak przechodzimy na światłach
- spotkanie z nieznajomym;
- podróż samochodem, pasy bezpieczeństwa i foteliki dla dzieci.
Następnie przedszkolacy udali się na plac przedszkolny i oglądali wyposażenie radiowozu policyjnego, przymierzali czapki policyjne, kamizelki odblaskowe, sprawdzali wnętrze miejsca przeznaczonego do przewozu więźniów i zatrzymanych przez policję. Prawie wszyscy chcieli skorzystać
z próby uruchomienia sygnału dźwiękowego.
Na zakończenie tego miłego spotkania dzieci wręczyły panu policjantowi laurkę - podziękowanie i własnoręcznie wykonany kwiatek.
[Obejrzyj
fotografie]
Wycieczka do Muzeum Rzemiosła
Dnia 8 czerwca 2016 roku przedszkolacy z grupy „Misie” z panią Teresą Steligą i „Krasnale” z panią Barbarą Wieczorek odwiedzili Muzeum Rzemiosła w Krośnie.
Dzieci kolejny raz uczestniczyły w prowadzonych przez placówkę tak zwanych lekcjach muzealnych. Historię naszego regionu – Krosna i okolic pięknie opowiadał w trakcie spotkania z dziećmi kustosz - pan Łukasz Stachurski .
Na początku spotkania wszyscy próbowali odgadnąć zagadkę związaną z otwarciem przepięknie zdobionej skrzyni – skarbca cechowego z XVII wieku.
Zachwyt u dzieci wzbudził prezentowany prawie stu-letni konik na biegunach na ekspozycji warsztatu stolarskiego, niektóre dzieci zostały nawet uwiecznione na pamiątkowej fotografii w trakcie korzystania z zabytkowej zabawki.
Przedszkolacy zobaczyli eksponaty z zakładu zegarmistrzowskiego związane z historią budynku Muzeum Rzemiosła w którym kiedyś mieściła się Fabryka Zegarów. Oglądali mechanizmy zegarów wieżowych, ściennych
i narzędzia zegarmistrzowskie.
W ekspozycji krawieckiej pan kustosz zapoznał dzieci z budową i zastosowaniem różnych maszyn do szycia, żelazek na węgiel, na duszę; pokazał też proste żelazka elektryczne wykorzystywane przez ówczesne krawcowe.
Z zaciekawieniem dzieci wysłuchały wiadomości nawiązujących do pracy szewca, rymarza i siodlarza z początku XX wieku. Przedszkolacy zobaczyli kolekcję obuwia damskiego i męskiego, elementy uprzęży końskiej, siodło, janczary zdobiące końską szyję. Zdumienie wywołała prezentacja pieska do ściągania butów przez prowadzącego lekcję muzealną.
Dziewczynki dłuższą chwilę poświeciły na oglądanie salonu fryzjerskiego z lat 20 zeszłego stulecia, poznały narzędzia i akcesoria ówczesnej fryzjerki. Uwagę dzieci przykuły eksponaty z pracowni modelarskiej, drewniane formy na kapelusze, różnorakie nakrycia głów dla kobiet, mężczyzn i dzieci.
Uczestnicy wycieczki oglądali również zgromadzone narzędzia potrzebne do obróbki lnu, wszyscy zapamiętali warsztat tkacki – tak zwane krosna, nawiązujące do nazwy naszego miasta Krosna.
Zadowoleni, pełni wrażeń i mnóstwa nowych wiadomości powróciliśmy do przedszkola.
[Obejrzyj
fotografie]
"DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU -
2016-"
[Obejrzyj
fotografie]
„KOLOROWY ŚWIAT”- sala zabaw - Rzeszów
W miesiącu maju miały miejsce wycieczki integracyjne naszych przedszkolaków wraz z rodzicami połączone ze świętowaniem „Dnia Mamy”.
Wycieczka na salę zabaw „Kolorowy świat” w grupie „Misie” z panią Teresą Steligą odbyła się 23 maja 2016 roku; następnie 25 maja nasi najmłodsi przedszkolacy z grupy „Smerfy”’ wyjechali z panią Urszulą Forystek do Rzeszowa, a 30 maja grupa „Tygryski” udała się
z panią Magdaleną Wojtowicz-Rogosz także w to samo miejsce.
Sala zabaw „Kolorowy Świat” to liczne atrakcje dla dzieci. Głównymi są: duża 4 poziomowa konstrukcja z dwoma kładkami, liczne tory przeszkód, labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny, armatki pneumatyczne, ścianka - wspinaczka oraz dmuchańce do zjeżdżania i skakania. Kolorowy Świat posiada specjalnie przygotowaną strefę dla malucha – posiada ona mięciutką podłogę, dużą ilość zabawek typu: domek i całe jego wyposażenie wraz z dużą kuchnią i sprzętem AGD zjazd na roler koster, dziecięce pojazdy, domek dla lalek, basen
z kulkami, dmuchaniec do skakania i wiele innych.
Oprócz tych atrakcji dzieci miały zorganizowane zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej prowadzone przez animatora. W trakcie pobytu dzieci i rodzice zostali zaproszeni przez wychowawców na słodki poczęstunek
Ten wyjazd był także okazją do wręczenia mamom prezentów z okazji ich święta. Dzieci złożyły życzenia, zaśpiewały piosenkę oraz „Sto lat” dla swoich rodziców.
[Obejrzyj
fotografie]
Wycieczka dzieci z grupy
„Krasnale” do Leśniczówki Myśliwskiej w Odrzechowej
24 maja 2016 roku dzieci z grupy IV „Krasnale” z panią Barbarą Wieczorek w towarzystwie Rodziców odwiedziły Leśniczówkę Myśliwską - Ośrodek Edukacji Ekologicznej -
„Hrendówka” w Odrzechowej.
Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z edukacji przyrodniczej prowadzonych przez panią leśnik – Barbarę Kułak, zwiedzały salę
z eksponatami zwierząt i ptaków mieszkających na naszym pięknym Podkarpaciu. Rodzice wykonali swoim pociechom pamiątkowe zdjęcia
w towarzystwie drapieżnych zwierząt mieszkających w Bieszczadach. Wszyscy dzielnie przemierzyli ścieżkę przyrodniczą prowadzącą do leśniczówki podziwiając okazy przyrody położone na trasie i wsłuchując się w dobiegające zewsząd odgłosy różnych ptaków – świergoty, świsty
i ćwierkania.
„Krasnale” przedstawiły ukochanym Rodzicom program artystyczny przygotowany na tę okazję „ KOCHANEJ MAMIE I TATUSIOWI ” wręczając przygotowany upominek dla mamusi i tatusia. Następnie dzieci zajadały pieczone na grillu kiełbaski, ciasteczka różne smakołyki.
W drodze powrotnej „Krasnale” odwiedziły bliską ich sercu „Krainę bajki” przywitały znajomych i przyjaciół oglądanych w bajkach, Królewnę Śnieżkę, siedmiu krasnoludków,
Reksia, Bolka i Lolka, Rumcajsa, Koziołka Matołka itp.
Śmiechu i radości było co niemiara a wszystko pięknie utrwalone na kolorowych fotografiach.
[Obejrzyj
fotografie]
„POLSKA - MOJA OJCZYZNA”- konkurs plastyczny –
W miesiącu maju rozstrzygnięto międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Polska – moja ojczyzna” organizowany przez panią Urszulę Forystek.
Na konkurs wpłynęło 27 prac z różnych przedszkoli naszego miasta.
Konkurs miał na celu:
- promowanie symboli narodowych
- kształtowanie postaw patriotycznych
- rozwijanie uzdolnień plastycznych
- kształtowanie właściwego stosunku do swojej miejscowości
- przywiązanie do rodzinnych stron, ukazanie piękna otaczającej przyrody
- rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach
- czerpanie radości z efektów własnych działań twórczych.
Z naszego przedszkola jury wyróżniło prace wykonane przez :
- Dawida Lisa
- Nataszę Książek
- Anitę Szymkowicz wszystkie prace z grupy „Tygryski” prowadzonej przez panią Magdalenę Wojtowicz- Rogosz
- grupę „Krasnale” za pracę zbiorową wykonana pod kierunkiem pani Barbary Wieczorek
I miejsce jury przyznało pracy plastycznej Anieli Harłacz z grupy „Misie” prowadzonej przez panią Teresę Steliga.
Nagrodzone dzieci otrzymały pamiątkowy Dyplom i nagrody rzeczowe.
[Obejrzyj
fotografie]
„Rock and Roll w duszy nam gra”- konkurs tańca –
Dnia 19 maja 2016 roku zespół taneczny „Iskierka” z naszego przedszkola uczestniczył w Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 5 w Krośnie, którego hasłem przewodnim było: „Rock and Roll w duszy nam gra”.
W składzie naszego zespołu wystąpiły dziewczynki z grup starszych przygotowywane przez panią Magdalenę Wojtowicz- Rogosz
· Gorczyca Kamila
· Książek Natasza
· Niepokój Oliwia
· Romaneczko Justyna
· Rusinek Maja
· Szaniawska Nela
· Szymkowicz Anita
· Waheed Maja
Zespół „Iskierka” zajął I miejsce otrzymując okolicznościowy Dyplom
i nagrodę niespodziankę.
[Obejrzyj
fotografie]
„ŻACZEK PRZEDSZKOLACZEK NA SCENIE”
Dnia 10 maja 2016 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w XII Konkursie mówienia wierszy przez najmłodszych – Żaczek przedszkolaczek na scenie. Konkurs organizowany przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Nasze przedszkole reprezentowały :
· Natasza Książek z wierszem „Sroka” J. Brzechwy
· Maja Waheed z utworem „Tańcowała igła z nitką” obie dziewczynki
z grupy „Tygryski” przygotowywane przez panią Magdalenę Rogosz- Wojtowicz
· Aleksandra Data z wierszem „Żaba” J. Brzechwy
· Justyna Romaneczko zaprezentowała „Kwokę” J. Brzechwy
· Anna Szteliga przedstawiła „Żuka” J. Brzechwy
· Anna Zedler wystąpiła z wierszem „Abecadło” J. Tuwima
· Eliza Wójcik wyczarowała wiersz „Entliczek- pentliczek” J. Brzechwy; wszystkie dziewczynki z grupy „Krasnale” przygotowywała do konkursu pani Barbara Wieczorek.
Każdy przybyły na konkurs Żaczek - Przedszkolaczek otrzymał dyplom upamiętniający jego udział a także upominek.
Jury powołane przez organizatora dokonało oceny według przyjętych kryteriów:
· interpretacja
· kultura słowa
· dobór repertuaru
· ogólny wyraz artystyczny
Z naszego grona uczestników Justyna Romaneczko i Anna Zedler zostały wyróżnione i otrzymały dyplom wyróżnienia i piękną nagrodę książkową.
[Obejrzyj
fotografie]
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ
29 kwietnia 2016 roku chłopcy z naszego przedszkola uczestniczyli
w XII Międzyprzedszkolnym Turnieju Piłki Halowej organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 8 w Krośnie, szkółkę piłkarską „Beniaminek” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna.
Nasza drużyna zagrała w składzie:
· GÓRSKI JULIAN- kapitan
· BŁONIARZ JAKUB
· CHROBAK MATEUSZ
· DROZD MIŁOSZ
· KULIK WIKTOR
· LAMPARA MACIEJ
· MALIK KRZYSZTOF
· OLBRECHT OLAF
· ZAWADA JAKUB
Celem turnieju było:
- zaszczepienie pozytywnych zachowań zdrowotnych, nauka wypoczynku przez sport i zabawę;
- przekazywanie informacji na temat wpływu regularnego wysiłku fizycznego na zdrowie człowieka;
- dostarczanie dzieciom radości;
- wzmacnianie wiary dziecka we własne siły- przygotowanie wychowanków do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami.
Nasza drużyna otrzymała piękne medale, dyplom uczestnictwa i nagrody rzeczowe.
[Obejrzyj
fotografie]
„Święto flagi w przedszkolu”
Dnia 28 kwietnia 2016 roku dzieci z grup starszych naszego przedszkola uroczyście świętowały obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
Dziewczynki i chłopcy mieli ze sobą małe i duże biało-czerwone flagi, koszulki z symbolami narodowymi.
Celem uroczystości było rozbudzanie u najmłodszych zainteresowań Ojczyzną, promowanie symboli narodowych. Kształtowanie miłości
i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, poczucia dumy
z przynależności narodowej.
W tematykę święta flagi wprowadził dzieci film edukacyjny „Polskie Symbole Narodowe”. Następnie przedszkolacy wyrecytowali wiersz „Polska flaga” i zaśpiewali piosenkę patriotyczną „Nasze polskie ABC”, z podziałem na role dzieci odpowiadały na pytania zawarte w „Katechizmie dziecka polskiego” Władysława Bełzy i wysłuchały wiersza „To jest Polska” Z. Jerzyny.
Uwieńczeniem obchodów święta flagi w przedszkolu było odśpiewanie Hymnu Polski - „Mazurka Dąbrowskiego” przez zgromadzone dzieci.
Dzięki słonecznej pogodzie przedszkolacy z grupy „Misie”, „Krasnale”
i „Tygryski” wyruszyły na pochód wokół przedszkola z własnoręcznie wykonanymi biało-czerwonymi flagami.
[Obejrzyj
fotografie]
„Z WIZYTĄ W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ”
W piątek, 22 kwietnia 2016 roku nasze przedszkolaki z grupy „Tygryski” pod opieką pani Magdaleny Rogosz-Wojtowicz odwiedziły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Numer 2 w Krośnie.
Zaprezentowały tam występ słowno-muzyczny o tematyce wiosennej. Nie zabrakło także tańców i zabaw ruchowych, do których zostali zaproszeni seniorzy. Dzieci zostały bardzo ciepło i serdecznie przyjęte przez publiczność oraz nagrodzone brawami po występie.
„Tygryski” dostarczyły nieco radości i uśmiechu zgromadzonym, które są tak bardzo potrzebne każdemu. Dla przedszkolaków to było także ważne wydarzenie i doświadczenie wspomagające uspołecznianie najmłodszych.
Po występie zostały wręczone każdemu ręcznie robione kwiaty.
Następnie dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszenia na poczęstunek. Pani dyrektor Maria Chrobak podziękowała przedszkolakom za występ oraz zachęciła do dalszej współpracy i integracji podopiecznych obu placówek.
[Obejrzyj
fotografie]
XX PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
- KROSNO 2016 –
Dnia 1 kwietnia 2016 roku dziewczynki z naszego przedszkola prezentowały utwory muzyczne przygotowane na jubileuszowy XX Przegląd Piosenki Przedszkolnej – Krosno 2016 organizowany przez Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów i Bibliotekarzy w Krośnie
i Zespól Szkół Muzycznych w Krośnie.
Przegląd odbywał się w auli koncertowej przy Szkole Muzycznej, na widowni zasiadły dzieci z grupy „Krasnale” i licznie przybyli rodzice uczestników przeglądu.
Dzieci zaprezentowały następujące piosenki przedszkolne:
• „ Kaczka dziwaczka” – Natasza Książek; Anita Szymkowicz z grupy „Tygryski”
• „Maszeruje wiosna” Martyna Lichoń z grupy „Misie”
• „Wiosno nasza”- Aniela Wilk z grupy ”Misie”
• „Polka komputerowa” – Wiktoria Janas i Anna Zedler
• „Rozśpiewany blok” – Aleksandra Data i Justyna Romaneczko
• „Witaminki” – Anna Szteliga i Zuzanna Szczurek
• „Leśne duszki” – Eliza Wójcik - wszystkie dziewczynki z grupy „Krasnale”
Do występu na przegląd piosenki dziewczynki przygotowywały nauczycielki pracujące na grupach.
Za wykonanie „Kaczki dziwaczki” Natasza Książek i Anita Szymkowicz otrzymały wyróżnienie, pozostałe dziewczynki dyplomy i prezent niespodziankę.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
[Obejrzyj
fotografie]
„NIEBIESKI MARSZ”
Dnia 1 kwietnia 2016 roku dzieci z grup starszych naszego przedszkola przyłączyły się do akcji organizowanej przez Fundację Jaś i Małgosia pod hasłem - Niebieski Marsz – Polska na niebiesko. Fundacja zrzesza rodziców dzieci z krośnieńskiego Klubu Rodziców „Autyzm Help” z autyzmem i Zespołem
Aspergera, Akcja ma na celu edukowanie społeczeństwa na temat tych zaburzeń, tworzenie lepszego, bardziej przyjaznego świata dla chorych dzieci.
Dzieci z grup „Misie” i „Tygryski” przemaszerowały ulicami Krosna i spotkały się na Rynku
ubrane w kolorze niebieskim lub mając jakiś element stroju w tym kolorze.
Akcja „Niebieski marsz” oswaja nasze dzieci ze Światem oraz Świat, społeczeństwo z autyzmem.
[Obejrzyj
fotografie]
„Żegnaj zimo - witaj wiosno.”
W pierwszym dniu wiosny przedszkolaki z najstarszych grup wyruszyły w barwnym pochodzie z Marzanną, aby pożegnać zimę.
Spacer pobliskimi ulicami wokół przedszkola dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
Po dotarciu na plac przedszkolny w specjalnie przygotowanym miejscu dzieci oglądały z dużym przejęciem moment spalenia kukły zimy, recytując fragment poznanego wiersza ;
„A teraz, gdy Zima poszła już daleko, Zostań z nami Wiosno miła – nad zieloną rzeką”.
Wiosnę powitaliśmy i mamy nadzieję, że zostanie z nami na dłużej. Zrzucimy szybciutko zimowe ubrania - mówiły przedszkolaki i już się cieszymy z długich spacerów i zabaw w naszym ogrodzie.
[Obejrzyj
fotografie]
„ZDROWE ODŻYWIANIE”
W dniu 8.03.2016 roku odbyło się zajęcie otwarte w grupie dzieci 4-letnich „Kaczuszki” prowadzone przez panią Mariolę Barud.
Na zajęcie przybyli rodzice, którzy mieli okazję poobserwować swoje pociechy podczas pracy na zajęciach. Zajęcia nawiązywały do tematu kompleksowego „Zdrowe odżywianie”. Przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, rozpoznawały i nazywały zdrowe produkty oraz poznały piramidę zdrowego odżywiania. W końcu nadszedł czas na wykonanie zdrowych kanapek. Przedszkolaki przygotowały je z niewielką pomocą rodziców. Kanapki wyglądały pięknie, kolorowo a smakowały pysznie i były pełne witamin.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie na zajęcia otwarte i pomoc swoim milusińskim w przygotowanie kanapek.
[Obejrzyj
fotografie]
Wszyscy bawią się wspaniale- jak co roku w karnawale
- przedszkolny bal 2016-
…Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale;
to tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara,
niech się bawią duzi, mali,
zgromadzeni na tej sali…”
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez dzieci. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Dnia 26 stycznia 2016 roku nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły te same dzieci, które widujemy codziennie, lecz już po śniadaniu, sale były pełne księżniczek, wróżek, czarodziejek, motylków, biedronek, misiów, kotków, piratów, policjantów, Speider-Menów, Batmanów oraz innych postaci z bajek, baśni i dziecięcych marzeń. Przedszkolaki piękne stroje miały i do świata ukochanych bajek zapraszały. Rozpoznać dzieci było bardzo, bardzo trudno.
Do wspólnej zabawy zaprosiła dzieci - pani wice-dyrektor Elżbieta Fejkiel otwierając uroczyście przedszkolny bal.
Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy pod kierunkiem pani Marioli Barud.
Zabaw oraz tańców było bardzo wiele, nie zabrakło tez indywidualnych występów i konkursów.
Wykonano pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły wesołe minki dzielnego chłopczyka i ślicznej dziewczynki.
DZIĘKUJEMY serdecznie dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
[Obejrzyj
fotografie]
DZIEŃ BABCI I DZIADKA – uroczystość w 2016 roku –
Babcia i dziadzio para kochana,
Zawsze wesoła i roześmiana.
Oni dla wnuków co dzień czas mają,
I za to wnuki ich tak kochają.
Dzień Babci i Dziadka to dobra okazja, aby nie tylko złożyć życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, to także moment aby podziękować za trud i wkład wszystkich Babć i Dziadków
w wychowanie i okazywaną cierpliwość w rodzinach.
W naszym przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka obchodzono cały tydzień.
W każdym spotkaniu wnuków z dziadkami uczestniczyła vice-dyrektor pani Elżbieta Fejkiel serdecznie witając przybyłych gości i składając im okolicznościowe życzenia.
W poniedziałek 18 stycznia ze swoimi babciami i dziadkami spotkały się dzieci z grupy „Misie” prezentując program przygotowany pod kierunkiem pani Teresy Steligi.
Na wtorek 19 stycznia wnuki z grupy „Tygryski” z panią Ewą Bielczyńską zaprosiły swoich dziadków.
20 stycznia do przedszkola przybyli dziadkowie wnuków uczęszczających do grupy „Krasnale” prowadzonej przez panią Barbarę Wieczorek.
W czwartek 21 stycznia uroczystość dla babć i dziadków odbyła się na grupie „Kaczuszki” pracującej z panią Mariolą Barud.
22 stycznia najmłodsze wnuczęta z grupy „Smerfy” spotkały się z ukochanymi dziadkami prezentując program przygotowany z panią Urszulą Forystek.
Wszystkie dzieci – wnuki przedstawiły swoim „dziadkom” program artystyczny w formie wierszy, piosenek, tańców
i inscenizacji, za który otrzymali zasłużone brawa i słodkie upominki.
Zaproszeni goście dostali od swoich wnuków pamiątkowe laurki i upominki przygotowane na spotkanie z ukochaną babcią
i dziadziem.
Na pięknie przystrojonych stołach nie zabrakło oczywiście kawy, herbaty i słodkiego poczęstunku.
Dziękujemy wszystkim BABCIOM i DZIADKOM za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło okazywane wnuczętom. Życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
[Obejrzyj
fotografie]
|