2017 r.
Przedszkolna Wigilia - 2017

”A gdy zabłyśnie gwiazda w błękitnej dalekości, 
będziemy z sobą dzielić OPŁATEK – CHLEB MIŁOŚCI”


W naszym przedszkolu 21 grudnia - dzień przedszkolnej Wigilii był dniem długo wyczekiwanym przez dzieci i dorosłych. I wreszcie nadszedł! 
W Wigilijnym spotkaniu uczestniczyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz, wicedyrektor pani Elżbieta Dudek, pracownicy szkoły, przedszkola, przedszkolacy i zaproszeni Rodzice. 
Uroczysta Wigilia, poprzedzona była wystawieniem „Bożonarodzeniowych jasełek” przygotowanych przez panią Mariolę Barud z dziećmi z grupy „Tygryski” i „Krasnale”. Mali artyści za pomocą wierszyków, kolęd i pastorałek wprowadzili nas w świąteczny nastrój i radosne oczekiwanie na narodziny Pana Jezusa. Następnie odbyła się przedszkolna Wigilia, na której wszyscy składali sobie życzenia najpiękniejsze , świąteczne i szczere, łamiąc się opłatkiem oraz zajadając tradycyjne potrawy.
Wesołe granie i śpiewanie ulubionych kolęd było słychać w całym przedszkolu.
Dzień wcześniej; bo 20 grudnia 2017 roku „Bożonarodzeniowe jasełka” dzieci zaprezentowały swoim Rodzicom. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


Mikołaj w naszym przedszkolu

Witaj nam w przedszkolu,
Mikołaju miły.
Na piękne prezenty
dzieci zasłużyły.


Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada niektóre przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do świętego, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów, inne dzieci malowały, wycinały i odbijały portrety kochanego Mikołaja. 
6 grudnia 2017 roku, w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i kolejno każdą grupę odwiedzał ukochany wszystkich dzieci - Święty Mikołaj!
Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały cały rok. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. 
Miło spędzony czas z Mikołajem uświetniły wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców dla każdego dziecka, jak i te podarowane na grupę do wspólnej zabawy. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA ”

Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty.
Miś jest gruby jak ta kula, misia chętnie się przytula.


Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole 24 listopada 2017 roku . „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone, niebieskie i różowe. A każdy był piękny i wyjątkowy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go zawsze przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w „ misiowej” krainie przez panią Barbarę Wieczorek. Poznały historię święta pluszowego misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, odgadywały tytuły melodii z dobranocek, bawiły się przy piosenkach: „ O kochaniu misa”; „Dwa malutkie misie”, „ Jadą, jadą misie”. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych fragmentów „Przygód Misia Uszatka”, nauczyły się wiersza o szanowaniu misia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" „Misia A, misia B”. 
W tym dniu dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, „misiowe mruczani” i tańce z puszystym przyjacielem. 
Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny pani pszczelarz Jolanty Bęben, która opowiedziała dzieciom „Jak powstaje miód?” Poznały dokładne etapy tworzenia i przetwarzania słodkiego przysmaku, nie tylko Kubusia Puchatka; zobaczyły przepiękny słomiany ul i narzędzia pracy pszczelarza. Wszystkie chętne dzieci mogły degustować „małe co nieco” w postaci miodku i misiowych żelków. 
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom fakt, zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z ukochanym przyjacielem.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„Zabawki w opałach” - widowisko teatralne –

Dnia 16 listopada 2017 roku dzieci z grup starszych „Misie”, „Krasnale” i „Tygryski” obejrzały widowisko teatralne „Zabawki w opałach” prezentowane w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przez aktorów teatru z Krakowa. 
Przedszkolacy poznali przygody baletnicy Basi, robota Rybiego i pajęczycy Janeczki, którzy spotkali się na wysypisku śmieci. 
Na widowisko zaprosił dzieci Prezydent Miasta Krosna za pośrednictwem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska miasta Krosna. 
Prezentowany spektakl to kontynuacja wieloletnich działań edukacyjnych przybliżających ważny problem segregacji różnorodnych odpadów i dbania o środowisko przyrodnicze w którym żyjemy. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 2017 - ”

„Kto ty jesteś ?
Polak mały”

W 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu 13 listopada 2017 roku odbył się uroczysty apel. 
Wszystkie dzieci z symbolami naszego kraju i flagami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 
Przedszkolacy wysłuchali informacji o Święcie Niepodległości oraz o wydarzeniach, gdy na naszej polskiej ziemi nie mogła rozbrzmiewać ojczysta mowa i powiewać biało - czerwona flaga, a obce państwa dokonały rozbioru i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. 
Słowami wierszy i piosenek dzieci oddały szacunek symbolom Polski i bohaterom walk o wolność i niepodległość ukochanej Ojczyzny. 
16 listopada dzieci odwiedziły „Stary cmentarz” w Krośnie i zapaliły znicze na grobach poległych obrońców miasta Krosna oraz tych którzy walczyli o odzyskanie niepodległości przez Polskę. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

- PORADY STOMATOLOGICZNE - W PRZEDSZKOLU

„Więc w przedszkolu się staramy, dbać o czystość ustnej jamy;
I uczymy się wytrwale jak zadbać o ząbki białe”Dnia 9 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyło się spotkanie rodziców dzieci uczęszczających do placówki 
z dentystką doktorem nauk medycznych lekarzem panią Magdaleną Kamińską- Jałozą. 
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizowanego przez Gminę Miasta Krosna - Programu informacyjno - edukacyjnego 
z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Rodzice dowiedzieli się:
· jakie są zasady higieny jamy ustnej, 
· czym jest próchnica; jak się rozwija i co wpływa na jej rozwój;
· jak kształtować prawidłowe nawyki higieniczne jamy ustnej 
i zapobiegać próchnicy u najmłodszych;
· jak myć dziecku zęby w zależności od wieku;
· w jaki sposób dbać o zęby, co to jest lapisowanie, lakierowanie
i lakowanie zębów;
· czy używać nici dentystycznych?
· czy stosowanie fluoru jest bezpieczne?
· czy fluor jest nam potrzebny?
· czy leczenie zębów mlecznych u dziecka jest konieczne?
· kiedy udać się z wizytą do gabinetu stomatologicznego?
· dlaczego znajomość czasu wyrzynania zębów stałych jest istotna?
· jakiej szczotki do zębów powinny używać dzieci?
W spotkaniu z dentystą uczestniczyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz , wicedyrektor pani Elżbieta Dudek, grono pedagogiczne; pracownik Urzędu Miasta Krosna i licznie przybyli rodzice.

Uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne i ilustrowany poradnik dla rodzica „ Ząbkowe przedszkole”

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

„W krainie baśni ”

W ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek 6 listopada 2017 roku nasze przedszkole odwiedziło wiele postaci z bajek i baśni. 
Do wspólnej wędrówki po tajemniczej krainie zaprosiła przedszkolaków pani Mariola Barud wychowawczyni grupy „Tygryski” słowami: 
„Dziś na moje zawołanie; niech się miły nastrój stanie.
Niech w zabawach znajdzie się rozpoznanie; bajek, baśni, które znamy”. 
Dzieci w skupieniu wysłuchały poleceń od Królowej Bajek i z zapałem przystąpiły do ich realizacji. Szybko i prawidłowo odgadywały nazwy baśni i bajek z których przybyły postacie, naśladowały ich zachowanie i śpiewały piosenki.
Z ogromnym zaciekawieniem wszystkie dzieci, Rodzice i Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 pani Teresa Janusz obejrzeli teatrzyk przygotowany przez rodziców dzieci uczęszczających do grupy „Tygryski”, wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. 
Następnie wszystkie przedszkolaki w wesołym nastroju udały się do swoich grup, aby wykonać zadanie plastyczne do wybranej bajki. 
Serdeczne podziękowania dla RODZICÓW - AKTORÓW za przygotowanie teatrzyku niespodzianki - Dziękujemy!!! 

 

[Obejrzyj fotografie]


„Od ziarenka do bochenka – czyli jak powstaje chleb”


Jest pieczywo! „Ślinka leci”
Więc smacznego drogie dzieci!16 października w ŚWIATOWYM DNIU CHLEBA wszystkie dzieci z naszego przedszkola zapoznały się z poszczególnymi etapami powstawania chleba - poprzez udział w warsztatach kulinarno- piekarniczych prowadzonych przez pana Marka Kiełtykę, właściciela jednej z piekarni działającej na Podkarpaciu. 
Zajęcia dydaktyczno- wychowawcze „Od ziarenka do bochenka – jak powstaje chleb?” prowadziła pani Sabina Wiatr. Po rozwiązaniu zagadek tematycznych wszystkie dzieci oglądały, nazywały i smakowały różne gatunki pieczywa. Układając historyjkę obrazkową dowiedziały się, skąd się bierze chleb, a po obejrzeniu filmu edukacyjnego o produkcji chleba usystematyzowały zdobytą wiedzę. 
Przedszkolacy podzieleni na 3 grupy uczestniczyli w warsztatach piekarniczych a „mali piekarze” realizując dokładnie stawiane zadania przez prowadzącego przygotowali ciasto chlebowe gotowe do wypieku. Po jego wystudzeniu wszystkie dzieci chętnie próbowały własnoręcznie wykonanego chleba, jak również gościły nim rodziców i znajomych. 


[Obejrzyj fotografie]


 

„W gabinecie stomatologicznym”

5 października 2017 roku wszystkie dzieci 5-letnie uczęszczające do naszego przedszkola odwiedziły gabinet dentystyczny dr n. med. lek. dent. Magdaleny Kamińskiej - Jałozy prowadzącej Specjalistyczną Praktykę Dentystyczną. 
W ramach realizacji Programu Profilaktyki Stomatologicznej dla 5-latkow organizowanego przez Gminę Miasta Krosna; dzieci uczestniczyły w zajęciu profilaktycznym w gabinecie stomatologicznym połączonym z pokazem prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej, właściwego zachowania na fotelu dentystycznym, poznały zastosowanie i działanie urządzeń wykorzystywanych w czasie leczenia zębów. Każdy przedszkolak otrzymał zestaw do profilaktyki stomatologicznej. 

 

[Obejrzyj fotografie]


 

„Moje miasto – KROSNO”

Dnia 4.10.2017 roku dzieci z grupy III „Misie” z panią Barbarą Wieczorek i z grupy IV „Krasnale” pod opieką pani Elżbiety Fejkiel uczestniczyły w wycieczce służącej dobremu poznaniu najbliższego środowiska dziecka – swojego miasta – Krosna.
Przedszkolacy dowiedzieli się, gdzie leży największy w tej części miasta sklep wielobranżowy „Full – Market”; zobaczyły rozkład stanowisk odjazdów i zajezdnię autobusów PKS; poznały pracę Urzędu Pocztowego Nr 2 w Krośnie; zwiedziły dworzec i stację PKP Krosno. Dzieciom udało się wejść na wiadukt kolejowy położony w pobliżu dworca i oglądać panoramę swojego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem położenia budynku naszego przedszkola. W podobnej wycieczce dzień wcześniej uczestniczyły dzieci z grupy V „Tygryski” z panią Mariolą Barud.

 

[Obejrzyj fotografie]

 


 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - 2017 –

Dnia 20 września 2017 roku w Naszym Przedszkolu obchodzono uroczyście Dzień Przedszkolaka, cały program został opracowany i prowadzony przez panią Mariolę Barud, nauczycielkę grupy „Tygryski”. 
Od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka, zapraszająca do tańców i zabaw tanecznych.
Dzień Przedszkolaka – 2017 uroczyście otworzyła pani Dyrektor Teresa Janusz po odśpiewaniu „Hymnu Przedszkolaków”. 
Następnie wszyscy przedszkolacy i licznie przybyli Rodzice obejrzeli krotki program artystyczny, po którym odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na przedszkolaka nowo przybyłych dzieci. 
Wszyscy uczestnicy Dnia Przedszkolaka udali się na plac zabaw, gdzie wypuścili do nieba kolorowe baloniki ze swoimi marzeniami. 
Po powrocie z podwórka na dzieci w holu przedszkola czekała słodka niespodzianka przygotowana przez Rodziców w postaci tortu złożonego z pięciu kolorowych kredek, wszyscy rozpoczęli degustację. 
Wesoło i miło spędziły dzieci swoje święto, każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i dumny, bo - bycie przedszkolakiem to wielka rzecz! 


[Obejrzyj fotografie]

 


Przedszkolacy w Muzeum PodkarpackimDnia 14 września 2017 roku dzieci z grupy „Misie” pod opieką pani Barbary Wieczorek, „Krasnale” z panią Elżbietą Fejkiel i „Tygryski” z wychowawczynią Mariolą Barud odwiedziły Muzeum Podkarpackie w Krośnie w ramach Dni Otwartych. 
Dzieci zwiedziły wystawy stałe i czasowe prezentowane przez Muzeum. Posłuchały „Pałacowego czytadła” gdzie, dowiedziały się, jakie nowe przygody spotkały Bolka i Lolka w ich wędrówce po świecie. Mali odkrywcy na przygotowanych warsztatach podróżniczych zgłębiali tajemnice odległych kontynentów: Afryki, Ameryki Południowej i Północnej, Azji i Australii. Najmłodsi poznali kulturę danego kontynentu, przymierzali regionalne stroje, grali na instrumentach, oglądali charakterystyczne rekwizyty i pamiątki etnograficzne. Chętne dzieci mogły skorzystać z „Pałacowych gier i zabaw”. 


[Obejrzyj fotografie]

 


Rocznica wybuchu II wojny światowej- apel. 


4 września 2017 roku dzieci z grup starszych; "Misie", "Krasnale" i "Tygryski" uczestniczyły w apelu poświęconym kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po wysłuchaniu krótkiej informacji dotyczącej tego wydarzenia, przedszkolacy minutą ciszy uczcili pamięć poległych w obronie Ojczyzny i odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego - Hymn Polski. 

 

[Obejrzyj fotografie]

 


Żegnamy przedszkole

"Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile,
kiedy na zabawie dni mijały mile ..."

22 czerwca 2017 roku 20 dzieci z grupy „Krasnale” prowadzonej przez panią Barbarę Wieczorek a 27 czerwca 2017 roku 16 dzieci z grupy „Tygryski” pani Elżbiety Fejkiel i 7 dzieci z grupy „Misie” pani Marioli Barud pożegnało przedszkole, swoich młodszych kolegów i koleżanki oraz panie. 
W uroczystościach uczestniczyła Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie pani Teresa Janusz. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość rodzice docenili i wielokrotnie nagradzali gromkimi brawami.
Podziękowania i słowa pożegnania sprawiły, że na niejednej twarzy pojawiła się łza. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książki i dyplomy.
Kończy się przedszkolna przygoda. Życzymy dzieciom idącym do szkoły samych sukcesów, uśmiechu na co dzień i prawdziwych przyjaźni.
RODZICOM DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE, MIŁĄ I AKTYWNĄ WSPÓŁPRACĘ!

MIŁYCH, BEZPIECZNYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM I ICH RODZICOM ŻYCZY PERSONEL PRZEDSZKOLA

[Obejrzyj fotografie]


 

„Bezpieczne wakacje”- spotkanie z policjantem -

Dnia 23 czerwca 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Miejskiej Komendy Policji w Krośnie – dzielnicowym mł. aspirantem Danielem Dziokiem.
Dzieci dowiedziały się, jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Zapamiętały, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec, ani spacerować, trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem z osobą dorosłą. Żadne dziecko nie miało problemu z określeniem, jak prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej.
Policjant zwrócił również uwagę najmłodszych na prawidłowy sposób poruszania się po drogach pieszo i na rowerze oraz bezpieczne podróżowanie samochodem z rodzicami w okresie zbliżających się wakacji. 
Z zaciekawieniem i niedowierzaniem dzieci obserwowały pokaz tresury psa policyjnego, wykonywanie słownych komend i poleceń ruchowych.

[Obejrzyj fotografie]


 

„Przedszkolne wyprawy”

W miesiącu maju i czerwcu dzieci z Naszego przedszkola uczestniczyły w przedszkolnych wyprawach mających na celu poznanie najbliższej okolicy . 
- 12 maja grupa „Misie” pod opieką pani Marioli Barud wspólnie z rodzicami odwiedziła zagrodę „Szmer” niedaleko Lutczy,


[Obejrzyj fotografie]


- 31 maja grupa „Smerfy” z panią Ewą Bielczyńską bawiła się w Fikolandzie „Smyk” w Krośnie;
- 2 czerwca dzieci z grupy „Kaczuszki” z pania Urszulą Forystek również bawiła się w sali zabaw „Smyk” w Krośnie;
- 5 czerwca dzieci z grupy „Krasnale” pod opieką pani Barbary Wieczorek i Teresy Steligi i grupa „Tygryski” pani Elżbiety Fejkiel w wycieczce autokarowej odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne mieszczące się w Dworze Trześniów. 

[Obejrzyj fotografie]


„Hokus-pokus,czary-mary” i Dzień Dziecka jest wspaniały!

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Tego dnia słońce pięknymi promykami świeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich dzieci a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń.
Przedszkolacy rozwiązywali zagadki, uczestniczyli w zabawach muzyczno- ruchowych, zawodach zręcznościowych, odbywali ciekawe podróże i te małe, i te duże do Królestwa Świata Dzieci - Krasnolandii. Jak przystało na Dzień Dziecka nie zabrakło drobnych prezentów. 
Wszystkie dzieci w tym dniu były radosne i bardzo szczęśliwe. 

Obejrzyj fotografie]


„Moja przygoda w muzeum”- wystawa pokonkursowa –

Dnia 31 maja 2017 roku dzieci z grupy „Krasnale” i „Tygryski” obejrzały wystawę prac pokonkursowych „Moja przygoda w muzeum” – 25 Edycji Lokalnej w Krośnie organizowanej przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie – w Piwnicy PodCieniami. 
Z naszego przedszkola wyróżniono prace wykonane przez Helenę Brączyk i Oliwię Wolanin z grupy „Tygryski” pani Elżbiety Fejkiel. 
Nagrodę za pracę zbiorową „Rynek krośnieński” otrzymały dzieci z grupy „Krasnale”; Martyna Lichoń, Maja Waheed, Lena Wójcicka, Jan Gorczyca, Maciej Lampara, Wojciech Kasprzyk, Karol Turbak, Bruno Lelek, Gabriel Gródek, Miłosz Drozd, Olaf Olbrecht, Jastin Michalewicz, Maria Kopacz, Emilia Gonet, Natasza Durał, Maja Rusinek, Łukasz Gajewski, Emilia Walczak wykonaną pod opieką pani Barbary Wieczorek i Teresy Steligi. 
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu. 

[Obejrzyj fotografie]


"W rodzinnym gronie”

„Mama, tata to mądre główki, 
są jak jabłka dwie połówki..”

Dzień Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą emocje, uśmiechy, wzruszenie i duma z pociech.
Wszyscy goście z zainteresowaniem słuchali życzeń, wierszy i piosenek. Przedszkolacy zaprezentowali swoje umiejętności przed najbliższymi;
- 10 maja grupa „Misie” pani Marioli Barud; [Obejrzyj fotografie]
- 25 maja „Smerfy” z panią Ewą Bielczyńską; [Obejrzyj fotografie]
- 26 maja „Krasnale” z panią Barbarą Wieczorek i Teresą Steligą; [Obejrzyj fotografie]
- 26 maja „Kaczuszki” pani Urszuli Forystek; [Obejrzyj fotografie]
- 26 maja „Tygryski” z panią Elżbietą Fejkiel. [Obejrzyj fotografie]
Na tę okoliczność dzieci przygotowały dla rodziców część artystyczną; wiersze, piosenki i tańce. Na gości czekał słodki poczęstunek i prezenty niespodzianki przygotowane przez dzieci dla mamusi i tatusia, jak też serdeczne życzenia szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności. 


XII Sportowa Olimpiada Integracyjna dla przedszkolaków „Przez ruch do zdrowia”

Dnia 22 maja 2017 roku drużyna w składzie : Górski Julian, Lampara Maciej, Olbrecht Olaf, Rusinek Maja, Waheed Maja, Pawłowski Gabriel, Niemiec Gabriel, Chrobak Mateusz, Reczek Patryk, Owoc Milena, Zawada Jakub pod opieką pani Teresy Steligi reprezentowała nasze przedszkole na Sportowej Olimpiadzie Integracyjnej dla przedszkoli „Przez ruch do zdrowia” pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Sportowe zmagania przedszkolaków kształtują zachowania prozdrowotne; uczą wypoczynku poprzez sport i zabawę. Zawody wzmacniają wiarę najmłodszych we własne siły, przygotowują dzieci do przeżywania sukcesów i skutecznego radzenia sobie z porażkami. Olimpiada Integracyjna „Przez ruch do zdrowia” dostarcza uczestnikom wiele radości i integruje społeczność międzyprzedszkolną. 

Obejrzyj fotografie]


Strażacy w przedszkolu

Dnia 19 maja przedszkolaki z wielką ciekawością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej, druhów: Macieja Niziantego, Rolanda Liberackiego, Bartosza Ginalskiego, Jakuba Szczura i Kamila Szczura. 
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z sylwetką strażaka ( strój bojowy, wyposażenie wozu, znaczenie pracy), jak też wprowadzenie w zagadnienia związane z zadaniami straży pożarnej oraz promocja wiedzy na temat bezpiecznych zachowań, kształtowanie pożądanych postaw w sytuacjach zagrożeń. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów , ale pomoc ludziom w czasie powodzi , zalania mieszkań, wypadków komunikacyjnych, zniszczeniach po burzach , nawałnicach. To także pomoc zwierzętom w sytuacjach zagrażających ich życiu. Cennymi były informacje, na tematy związane z bezpieczeństwem, unikaniem zagrożeń podczas zabaw, zasadami zachowań w przypadku pożaru. W podziękowaniu za interesujące spotkanie dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie wykonane laurki. Wszystkim strażakom dziękujemy za trud, odwagę i poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego. Życzymy zdrowia i bezpiecznej służby.

Obejrzyj fotografie]


XIII Konkurs mówienia wierszy przez najmłodszych „ Żaczek Przedszkolaczek na scenie”.


10 maja 2017 roku na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola prezentując następujące utwory:
- Michalina Chwaleba „Kaczki” J. Brzechwy
- Lena Oszajca „Na straganie” J. Brzechwy
z grupy „Kaczuszki” (przygotowywanie U. Forystek. )
- Jan Gorczyca „Pstryk” J. Tuwim; 
- Maria Kopacz „Rzepka” J. Tuwim
- Martyna Lichoń „Olaboga – hulajnoga” A. Frączek 
z grupy „Krasnale” (przygotowywanie B. Wieczorek)
- Konrad Napieracz „W maju jak w raju” 
- Oliwia Niepokój „Motyle w słońcu malowane” 
- Michał Turkowski „Idzie wiosna” M. Wojciechowska 
z grupy „Tygryski” ( przygotowanie E. Fejkiel) 
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i maskotki - przytulanki. Jury przyznało wyróżnienie za występ Marii Kopacz i Martynie Lichoń. 

Obejrzyj fotografie]


III Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej

Dnia 9 maja 2017 roku drużyna w składzie : Drozd Miłosz, Górski Julian, Gorczyca Jan, Lampara Maciej, Olbrecht Olaf, Pawłowski Gabriel, Kozak Dawid, Niemiec Gabriel, Chrobak Mateusz, Zawada Jakub pod opieką pani Teresy Steligi reprezentowała nasze przedszkole na Turnieju Piłki Halowej.
Sportowe zmagania przedszkolaków zaszczepiają pozytywne zachowania zdrowotne, uczą wypoczynku przez sport i zabawę. Dzieci dowiadują się, jaki wpływ ma regularny wysiłek fizyczny na zdrowie. Poprzez sprawianie radości i zadowolenia z gry w piłkę wzmacniają wiarę we własne siły – przygotowują najmłodszych zawodników do przeżywania sukcesów i uczą skutecznego radzenia sobie z porażkami. Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce. 

Obejrzyj fotografie]


OCHRONA PRZYRODY

Dzieci z grupy „Tygryski” i „Krasnale” 4 maja 2017 roku uczestniczyły w zajęciu przyrodniczym w ramach Programu Ochrony Przyrody realizowanego przez Urząd Miasta Krosna, zajęcia przeprowadził leśnik pan Piotr Guzik. 
Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie - co kojarzy im się z ochroną przyrody, podawały przykłady zachowań prawidłowych i tych , które są niewłaściwe, poznały budowę domków dla ptaszków, ich życie i funkcje. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przyniesione gniazdka ptaszków, określali materiały potrzebne na budowę miejsca wylęgu młodych piskląt. Radość i śmiech na twarzach młodych słuchaczy wywołało naśladowanie przez prowadzącego odgłosów niektórych ptaków, które zostały szybko rozpoznane przez dzieci. Na zajęciu przyrodniczym można było poznać rodzaje piór ptaków i ich nazwy. Na zakończenie tego ciekawego spotkania dzieci zobaczyły na zdjęciach różne miejsca, w których ptaki budują domy: pachołki drogowe, sygnalizacja świetlna, znaki drogowe, zapory kolejowe. 

Obejrzyj fotografie]


POLSKA – NASZĄ OJCZYZNĄ

Jestem Polakiem, lat niewiele mam,
ale wyznam szczerze – kocham ten mój kraj. 


Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja Międzynarodowe Święto Pracy; 2 Maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja – rocznica uchwalenia w Polsce Konstytucji.
4 maja 2017 roku dzieci z grup starszych naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystym apelu poświęconym tym świętom. 
Po wysłuchaniu krótkich informacji o dziejach i historii naszego kraju związanych z w/w wydarzeniami, przedszkolacy posłuchali kilku wierszy okolicznościowych i utworów muzycznych: Mazurka Trzeciego Maja, „Roty” M. Konopnickiej. Następnie wyrecytowali wiersze: „Katechizm dziecka polskiego” i „ Biało- Czerwona”. 
Na zakończenie wszyscy z własnoręcznie wykonanymi flagami odśpiewali Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego. 

[Obejrzyj fotografie]


"Od ucznia do mistrza – fryzjerstwo” - wystawa


Dnia 28 kwietnia dzieci z grupy IV „ Krasnale” z panią Teresą Steligą i z grupy V „Tygryski” pod opieką pani Elżbiety Fejkiel odwiedziły wystawę zorganizowaną przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie z cyklu "Od ucznia do mistrza - fryzjerstwo".
Historia rzemiosła fryzjerskiego sięga bardzo odległych dziejów. Człowiek od najdawniejszych czasów dbał o swój wygląd zewnętrzny, ponieważ to często on świadczył o zajmowanym miejscu i statusie społecznym. Wynikiem rosnących potrzeb i chęci upiększania ciała ludzkiego stało się pielęgnowanie włosów. To właśnie pojęcie piękna, które zmieniało się na przestrzeni wieków, miało decydujący wpływ na postęp fryzjerstwa.
Rozwój rzemiosła fryzjerskiego wpisany jest także w historię Krosna. Powstawanie licznych grup zawodowych poprawiało warunki bytowe mieszkańców, podnosiło poziom życia, a także pozwalało na pełniejsze zaspokajanie potrzeb i wymagań. Pierwszymi krośnieńskimi fryzjerami byli działający tu od czasów średniowiecza balwierze, łaziebnicy i cyrulicy. Cech zrzeszający współcześnie rozumianych fryzjerów narodził się w Krośnie dopiero w XIX w.
Przedszkolacy odwiedzający wystawę „Od ucznia do mistrza – fryzjerstwo” poznali nie tylko dawne przedmioty związane z pracą fryzjera, balwierza, czy cyrulika ale również usłyszeli wiele opowieści o historii zawodu i tworzących go ludziach..

[Obejrzyj fotografie]


W KOSMICZNYM ŚWIECIE PLANET

Dnia 10 kwietnia 2017 roku dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w edukacyjną podróż mobilnym PLANETARIUM. Ta nowoczesna forma edukacji pozwoliła przenieść się w odległy świat planet i galaktyk. 
Za pomocą prezentowanych filmów edukacyjnych dzieci poznały wszechświat poprzez zabawę. Specjalna projekcja filmów sprawiała wrażenie obrazu 3D i wzbudziła ogromne zaciekawienia najmłodszych odbiorców otaczającym wszechświatem. 
Mobilne planetarium zabrało początkujących astronomów na wycieczkę w czasie i przestrzeni. 

[Obejrzyj fotografie]


XXI Konkurs Piosenki Przedszkolnej – Krosno 2017


24 marca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w XXI edycji Konkursu Piosenki Przedszkolnej – Krosno 2017, który ma na celu promowanie dziecięcej twórczości muzycznej i prezentowanie dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych. 

Przedszkole reprezentowały następujące dzieci :
- Martyna Lichoń z piosenką „Maszeruje wiosna”;
- Natasza Durał, Emilia Gonet i Maja Rusinek z utworem „Zimowa poleczka” dziewczynki z grupy „Krasnale” prowadzonej przez panią Barbarę Wieczorek.
- Martyna Zbaraza i Milena Owoc (taniec) wykonały „Laleczkę z saskiej porcelany”;
- Helena Brączyk, Patrycja Rygiel i Eliza Wójcik zaprezentowały „Pluszowego misia” wszystkie dziewczynki z grupy „Tygryski” przygotowywane przez panią Elżbietę Fejkiel. 

Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze i zestawy upominkowe. 

[Obejrzyj fotografie]


„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”


Program edukacji antytytoniowej dla dzieci przedszkolnych.

W miesiącu marcu w naszym przedszkolu został zrealizowany w najstarszych grupach program edukacji antytytoniowej dla dzieci przedszkolnych „Czyste powietrze wokół nas”. 
Dzieci potrafiły umiejętnie określać różne źródła dymów, prawidłowo odszukać przyczynę wydobywania się dymów. W czasie prowadzonych zajęć i ćwiczeń uwrażliwiono przedszkolaków na szkodliwość dymu papierosowego, uświadomiono najmłodszym jakie są skutki palenia papierosów. Dzieci rozpoznawały miejsca, w których mogą być narażone na dym papierosowy i dowiedziały się jak należy sobie radzić w zaistniałych sytuacjach. 
Promując akcję „Nie pal przy mnie” wszyscy uczestnicy projektu edukacyjnego pokolorowali książeczki z przygodami smoka Dinusia, wykonali znaczki zakazu palenia do wykorzystania w domu i w wybranych przez siebie miejscach. 


[Obejrzyj fotografie]


„Odwiedzamy Czekolandię”

Dnia 24 marca dzieci z naszego przedszkola wybrały się do wymarzonej krainy – Czekolandii. Po szybkim rozwiązaniu zagadki o czekoladzie dzieci obejrzały film „Historia czekolady”. W krótkiej rozmowie utrwaliły wiadomości z zakresu historii czekolady: szukały odpowiedzi - Jaka jest czekolada?- rozpoznawały smaki, porównywały opakowania, badały twardość i konsystencję czekoladek, degustowały. 
Po wysłuchaniu opowiadania o „Czekoladowej złości Krzysia” dzieliły się wiadomościami i spostrzeżeniami, dlaczego nie należy jeść dużo słodyczy?
Każdy przedszkolak uczestniczył w warsztatach kulinarnych wykonując „Czekoladowego szaszłyka” z ulubionych owoców i roztopionej czekolady. Chętne dzieci mogły wymalować twarz czekoladą lub wyczarować z kremu czekoladowego obrazek na papierowym talerzyku. 

[Obejrzyj fotografie]


„W leśnej ciszy”

W czwartek 23 marca dzieci uczestniczyły w spotkaniu z leśnikiem, wysłuchały informacji na temat lasu i jego mieszkańców. 
Poznały sposoby ochrony lasów oraz zwierząt w nich żyjących, wymieniały gatunki drzew i nazwy zwierząt mieszkających w Bieszczadach. Potrafiły rozpoznać po odgłosach zwierzęta i ptaki żyjące w lesie, nazwały drzewa z których pochodziły gałązki przygotowane na wykonanie leśnego stroika. Ruchem i słowami piosenki „Leśne duszki” zaprezentowały właściwe zachowania w lesie. Dzieci sprawnie układały puzzle tematyczne „Wycieczka do lasu”. Najwięcej emocji wzbudził 
w przedszkolakach konkurs „Co wiemy o lesie?” w formie zagadek, rymowanek, rebusów czy zadań przyrodniczych. 

[Obejrzyj fotografie]


„Odkrywamy tajemnice wody”

Przedszkolaki 22 marca zostały zaproszone do odkrywania tajemnic wody. Po rozwiązaniu zagadek dźwiękowych wysłuchały wiersza „Woda – czyli wszystko zaczyna się w chmurach” M. Jankowiaka. Następnie wszyscy bawili się przy piosence „Cztery żywioły” naśladując żywioły, które dotykają wielu ludzi. 
Dzieci przypomniały znaczenie wody dla ludzi, zwierząt i roślin, wskazały na konieczność jej oszczędzania. Poznały właściwości wody, obrazowały czynności do których wykonywania potrzebna jest woda. Badały rozpuszczalność różnych substancji w wodzie. W ćwiczeniach dźwiękonaśladowczych naśladowały odgłosy związane z wodą. Sprawdzały czy kostka lodu, para wodna to też woda – wyciągały wnioski z prowadzonych doświadczeń. Najwięcej emocji dostarczyło wszystkim sprawdzanie „Co pływa, a co tonie”. 

[Obejrzyj fotografie]


„Powitanie Wiosny”

We wtorek 21 marca wszystkie przedszkolaki z ogromną radością i uśmiechem na twarzy powitały panią Wiosnę. Rozwiązywały zagadki związane tematycznie, wysłuchały listu od przyjaciela wszystkich dzieci – Bałwanka i pożegnały go w tańcu z kolorowymi wstążkami. 
Witając Panią Wiosnę zabawiły się z nią w „Zielone” i wyruszyły na pierwszy wiosenny spacer przy piosence „Maszerują dzieci” gdzie spotkały bociana, żabki, pszczółki i wiosenny deszczyk. W zabawie naśladowczej pokazały powroty ptaków z ciepłych krajów: bocianów, skowronków, słowików i kukułek. 
Dzieci poznały zwyczaj żegnania zimy słomianą kukłą, uczestniczyły z Marzanną w barwnym korowodzie ulicami miasta. W ogrodzie przedszkolnym pożegnały zimę paląc kukłę Marzanny i wypowiadając słowa:
„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,
Ciebie pożegnamy, WIOSNĘ powitamy!” 

[Obejrzyj fotografie]


"Przedszkole zaprasza – tydzień otwarty”

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego ”Otwarty tydzień” w dniach od 20 do 24 marca 2017 roku nasze przedszkole zapraszało wszystkich chętnych Rodziców wraz ze swoimi pociechami na zajęcia dopołudniowe i popołudniowe realizowane przez poszczególne grupy wiekowe. 
W poniedziałek – 20 marca wszystkie dzieci zaproszono do zabawy w teatr, każdy przedszkolak mógł być aktorem. Dzieci poznały mały słownik wyrazów teatralnych, prowadziły ćwiczenia oddechowe i wyrazistego mówienia. Z ogromnym zaangażowaniem odgrywały wyznaczone role, wykonywały zadania pantomimiczne i aktorskie. Z pomocą pacynek, kukiełek, marionetek każdy przedszkolak mógł stworzyć przedstawienie i zagrać wymarzoną rolę. Nie zabrakło ochotników do udziału w quizach „Co wiemy o teatrze? ” jak i tych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę o bajkach i baśniach w konkursach literackich. 

[Obejrzyj fotografie]


Przedszkolacy w szkole

Dnia 15 marca dzieci z grupy „Kaczuszki”, „Misie”, „Krasnale” i „Tygryski” odwiedziły uczniów Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6 w Krośnie. 
Przedszkolacy obejrzeli w sali teatralnej przygotowane przez uczniów widowiska. 
Klasa Ia prowadzona przez panią Małgorzatę Polańską wyrecytowała „Rzepkę” Juliana Tuwima. 
Kółko teatralne prowadzone przez panią Martę Winiarską i panią Jolantę Habrat zaprezentowało utwór „Mucha w sądzie”. 
Uczniowie klasy Ib prowadzonej przez panią Mariolę Mendralę zaśpiewali w języku angielskim o zwierzętach 
w prezentowanej „Farmie” przygotowanej z panią Agatą Litwin. 

[Obejrzyj fotografie]


„ Spotkanie z muzyką”- koncert muzyczny w przedszkolu -

O tym, że rola muzyki w życiu dziecka jest niezmiernie ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednym z wielu zadań edukacji przedszkolnej jest wychowanie przez sztukę. 
Dlatego też 13 marca dzieci z naszego przedszkola znalazły się w krainie blaszanych instrumentów muzycznych. Przedszkolacy mieli możliwość bezpośredniego poznania wyglądu i brzmienia prezentowanych instrumentów. Były to: trąbka, saksofon, puzon, flet prosty, waltornia i eufonium. Na wspaniały koncert muzyczny młodszych kolegów zaprosili uczniowie Szkoły Muzycznej w Krośnie prowadzeni przez panią Edytę i pana Tadeusza. 
Koncert sprawił wszystkim wiele radości oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń, bo spotkanie z muzyką; to nie tylko edukacja słuchowa, ale też ogromna przyjemność artystyczna. 

[Obejrzyj fotografie]


Rodzice czytają – przedszkolacy słuchają

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika.
Codzienne czytanie – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w przyszłość. 
Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole, zapoczątkowało serię spotkań „Rodzice czytają – pzedszkolacy słuchają”.
Wychowawcy grup codziennie dbają o to, aby dzieci słuchały bajek i rozwijały swoją wyobraźnię. Chcą także, aby książka towarzyszyła dzieciom od najmłodszych lat, postanowili do wspólnego czytania zapraszać rodziców.
Chętni rodzice odwiedzają grupę swojej pociechy i czytają dzieciom utwory wybrane przez siebie czy też bajki, baśnie, wiersze wybrane przez wychowawczynię lub grupę. Dzieci chętnie słuchały czytanych utworów i aktywnie uczestniczyły w wypowiadaniu się na ich temat. Są to chwile wyczekiwane przez dzieci, a szczególne dla dziecka, którego rodzic nas odwiedza - bo to duże wyróżnienie 
i przywilej. 
Wszystkim rodzicom zaangażowanym w akcję czytelniczą serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

[Obejrzyj fotografie]


„Poznajemy dawne zawody ”

Dnia 2 marca 2017 roku dzieci z grupy „Tygryski” i „Krasnale” uczestniczyły w lekcji muzealnej prowadzonej przez panią Iwonę Ćwiąkałę – pracownika Muzeum Rzemiosła w Krośnie. 
Przedszkolacy poznali pracę krawca i zobaczyli eksponaty związane z krawiectwem, kolekcję maszyn krawieckich – na korbę, o napędzie na nogi; manekiny krawieckie, zbiór różnego rodzaju żelazek – na węgiel, „z duszą”, elektryczne z przełomu XIX i XX wieku. 
Dzieci odwiedziły zabytkowy zakład fryzjerski, poznały pracę ówczesnego fryzjera, jego narzędzia, akcesoria do włosów dla kobiet i mężczyzn. 
Lekcję muzealną zakończyły w salonie modniarskim, gdzie z zachwytem i podziwem oglądały tworzone tam nakrycia na głowę wykonane z różnych surowców: słomy, filcu czy tkanin. 
Wizyta w Muzeum Rzemiosła wzbogaciła wiedzę o prezentowanych zawodach, używanych narzędziach i wytworach krawca, fryzjera czy modniarki. 


[Obejrzyj fotografie]


„BAJKA O INSTRUMENTACH”

Dnia 28 lutego 2017 roku dzieci z grupy „Krasnale” i „Tygryski” odwiedziły Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie im. I.J. Paderewskiego. 
W sali koncertowej szkoły dzieci wysłuchały przygotowanego dla najmłodszych słuchaczy koncertu pod tytułem „Bajka o instrumentach” wzbogacając swoją wiedzę o nazwy, budowę i brzmienie prezentowanych instrumentów muzycznych. 


[Obejrzyj fotografie]


U zegarmistrza

Dnia 16 lutego 2017 roku dzieci z grupy „Krasnale” i „Tygryski”, 17 lutego przedszkolacy z grupy „Misie” odwiedziły zakład zegarmistrzowski pana Janusza Ciołkosza znajdujący się przy ulicy Kolejowej w Krośnie.
Dzieci zobaczyły wyposażenie zakładu usługowego, poznały specyfikę pracy zegarmistrza, używane narzędzia i specjalne przybory. Podziwiały zbiór zgromadzonych różnych zegarów, zegarków i budowę mechanizmów pracujących w zegarze.
Z ogromnym zainteresowaniem oglądały zabytkowe zegary i posłuchały odgłosów wydobywających się z wnętrza w formie odgłosów: kukułki, kuranta, dzwoneczków, dzwonów i melodii. 

[Obejrzyj fotografie]


„Przedszkolny bal – 2017”


Dnia 14 kutego 2017 roku w „Walentynki” w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY podczas którego wszyscy mieli możliwość potańczenia i pośpiewania.
Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, królewiczów, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, ... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. 
Przebierańcy świetnie się bawili i z wielką ochotą uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach. . 
Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

[Obejrzyj fotografie]


„KOCHAM BABCIĘ I DZIADZIA”

Babcię, Dziadzia tak kochamy, 
że całuski posyłamy.
Bo mieć Babcię, Dziadzia - chyba wiecie, 
To rzecz najwspanialsza w świecie!

Dnia 30 stycznia 2017 roku grupa „Tygryski”, 2 lutego „Krasnale”; 3 lutego „Misie”; 8 lutego „Kaczuszki” a 9 lutego „Smerfy” zaprosiły do przedszkola swoich ukochanych dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W tych szczególnych dniach "śpieszyli" się dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem po to, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek, życzeń, popatrzeć jak tańczą wnuczęta i wspólnie z nimi pobawić się i pośpiewać. 
Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, zaś w wierszu deklamowali: ..” że to przecież nie przypadek , że po babci, dzień ma dziadek. Dzięki temu oba święta bardzo łatwo zapamiętać, po Dniu Babci jest Dzień Dziadka..”. 
Czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadziowi łezka zakręciła się w oku. 
Frekwencja dostojnych gości na wszystkich spotkaniach jak co roku dopisała. Na zakończenie uroczystości wnuczęta wręczały własnoręcznie przygotowane prezenty i laurki.
Na gości czekał przygotowany poczęstunek, bo jak powiedziały wnuczęta „ to już koniec przedstawienia, dziękujemy za przybycie. Zapraszamy na ciasteczka i herbatki picie”. 
To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu radości i zadowolenia. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnuczętami. 
Atmosfera uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca, a dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tych uroczystości. 
Współpraca przedszkola ze środowiskiem rodzinnym dziecka to bardzo ważny element działalności naszej placówki. Za pomoc i zaangażowanie dziadkom w życie przedszkola składamy szczególne wyrazy uznania i serdeczne podziękowania. 
Dzień Babci i Dziadka to już tradycja w naszym przedszkolu, to również okazja by wyrabiać u dzieci szacunek dla najbliższych, pogłębiać więzi uczuciowe z rodziną i podziękować za trud włożony w pomoc przy ich wychowaniu. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków. 

[Obejrzyj fotografie]


KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK


Dnia 5 stycznia 2017 roku w Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa w Krośnie odbył się „V Konkurs Kolęd i Pastorałek ” w którym uczestniczyły dzieci w wieku przedszkolnym. 
Nasze przedszkole reprezentowała Maria Kopacz z grupy IV „Krasnale” która wykonała pastorałkę „Skrzypi wóz” przygotowywaną pod kierunkiem pani Barbary Wieczorek. 
Dziewczynka otrzymała pamiątkowy Dyplom, prezent - niespodziankę, a w konkursie dodatkowym ogłoszonym w trakcie trwania przesłuchań uczestników Marysia zdobyła nagrodę główną w postaci przepięknej maskotki – renifera z zaprzęgu Świętego Mikołaja. 

[Obejrzyj fotografie]

 

Przedszkole  Miejskie  Nr  4  w  Krośnie  -  ul.  Wyzwolenia  6  B,  tel.  13  43  239  50,  e-mail:  pm4krosno@interia.eu